Szczury atakują? Prezydent Raciborza przypomina o deratyzacji
Szczur to rodzaj gryzonia z rodziny myszowatych. Na naszej planecie ciężko znaleźć tak bardzo silne i odporne zwierzę. Szczur potrafi przeżyć upadek z 15 metrów. Potrafi wskoczyć na wysokość 2 metrów. Przez 3 dni może utrzymywać się na powierzchni wody. Potrafi nurkować. Rurami umie wspiąć się na wysokość 10 piętra. Jest odporny na głód i promieniowanie. W dodatku jest niezwykle płodny.
ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Najnowsze wydanie Silesia Flesz [27.09.2018]
Są to zwierzęta niebezpieczne dla ludzi – potrafią zaatakować człowieka. Są odpowiedzialne m. in. za wybuch epidemii dżumy w 1348r., która zdziesiątkowała populację Zachodniej Europy. Przenoszą wiele niebezpiecznych chorób takich jak: gorączka Lassa, tyfus, włośnica, wścieklizna czy gorączka krwotoczna z zespołem nerkowym. Z tego powodu we współczesnych miastach przeprowadza się deratyzację. Deratyzacja jest prowadzona również w Raciborzu.
Prezydent Raciborza przypomina wszystkim właścicielom, zarządcom i administratorom nieruchomości o obowiązkowej deratyzacji, której podlegają obszary:
1) zabudowane budynkami wielorodzinnymi – co najmniej dwa razy w roku w: marcu i październiku,
2) zabudowane obiektami, w których prowadzona jest działalność oświatowa, kulturalna, społeczna, socjalna, z zakresu opieki zdrowotnej, handlu i przechowywania artykułów spożywczych, a także pozostałymi służącymi użyteczności publicznej – raz w roku w październiku,
Realizacja obowiązku deratyzji dotyczy w szczególności miejsc gromadzenia odpadów komunalnych, korytarzy piwnicznych, węzów ciempłowniczych, studzienek, przyłączy kanalizacyjnych znajdujących się na obszarach, o których mowa w powyższych punktrach.
CZYTAJ TAKŻE:Referendum strajkowe w Rybniku! Pracownicy szpitala domagają się podwyżek
Referendum strajkowe w Rybniku! Pracownicy szpitala domagają się podwyżek