AlarmRegion

Przerażające! Dzieci bawią się na placu zabaw pełnym szczurów! [WIDEO]

Bawiące się na placu zabaw dzieci, a pomiędzy nimi biegające szczury! To codzienność na podwórku obok bloku przy ul. Powstańców w Mysłowicach.

 

 

TOP 5 Silesia na tropie sensacyjnego transferu w śląskiej piłce!

– Tutaj z tej strony nie latają, z tamtej strony, po tych ogródkach, nawet mi po oknach łażą. – A do domu wchodzą? – Nie no, wie pan, ja na noc za oknem żaluzje mam. – Ale chyba niemiłe sąsiedztwo? – A lubisz pan szczury? – No nie. – No ja też niemówi Marian Wiśniewski, mieszkaniec Mysłowic.

Nie lubią też inni mieszkańcy, szczególne ci którzy mają małe dzieci. Bo na podwórku znajduje się plac zabaw. Jest zjeżdżalnia, trampolina i piaskownica. Kiedyś to miejsce było wizytówką miasta.

 

– Parę lat temu podwórko wygrało i to było najładniejsze podwórko w Mysłowicach. A teraz strach jest po prostu wyjść z dziećmi w dzień na plac. Trampolinę na własny koszt kupujemy co roku, nie mają te dzieci gdzie się bawić. Nie da się w ogóle plewić ogródka jednego i drugiego, nawet ludzie już nie podchodzą do śmietnika, tylko rzucają workami – mówi Katarzyna Tytko, mieszkanka Mysłowic.

Bo dorośli też się boją. Szczury wychodzą już nie tylko w nocy, ale również w dzień. I nie przeszkadza im obecność człowieka.

 

Mieszkańcy ulicy Powstańców walczą o podwórko ze szczurami. MZGK obiecuje odszczurzanie
Przerażające! Dzieci bawią się na placu zabaw pełnym szczurów!

– Siedzimy na przykład pod wiatą, a szczur przeleci nam między nogami. Ostatnio była taka sytuacja, że spod wiaty wyleciały dwa szczury. Stanęłam koło donicy, a ten szczur wyleciał prosto na mniemówi Klaudia, mieszkanka Mysłowic.

Z problemem próbuje walczyć wspólnota, która zarządza budynkiem. W rozmowie z nami jej przedstawiciel zapewnił, że jeszcze dziś zostanie przeprowadzona akcja deratyzacyjna. Podobne kroki chce podjąć Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach.

 

– W pierwszej kolejności chcielibyśmy oczyścić teren z zalegających odpadków, ze śmieci, które powodują, że te szczury mają tam doskonałe warunki do bytowania. I tymi działaniami w tej chwili się zajmujemy. Po uporządkowaniu terenu będziemy przeprowadzali akcję deratyzacyjną – mówi Małgorzata Książek-Grelewicz, MZGK w Mysłowicach.

MZGK zamierza także zlikwidować nory szczurów, które znajdują się na placu zabaw.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close