Oglądaj w TVSSilesia Flesz najnowsze informacjeSport

10 km w pół godziny. Zobacz, jak biegli ulicami Katowic

Bieg im. Dziewięciu z Wujka. 11 listopada trasę 10 km pokonało ponad 300 osób. Wideo i wyniki.

Reporter: Tomasz Koryciorz

Zaledwie pół godziny zajęło najlepszemu zawodnikowi pokonanie 10 km w piątek 11 listopada 2022 rano ulicami Katowic. Ukrainiec Sherhii Shevchenko urodzony w 1996 roku zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej biegu im. Dziewięciu z Wujka.

Agnieszka Gortel- Maciuk, najlepsza kobieta w biegu, która w ogólnej klasyfikacji jest na miejscu 13., i potrzebowała na pokonanie tej trasy 34 minut i 43 sekund.

W sumie zaś w biegu pobiegło ponad 300 zawodników!

TU ZNAJDZIESZ PEŁNE WYNIKI.

Wprawdzie bieg odbył się po raz piąty, ale po raz pierwszy pod taką nazwą. W Katowicach odbył się 11 listopada Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z Wujka. Sportową rywalizacją biegacze uczcili pamięć górników zastrzelonych przez ZOMO podczas pacyfikacji kopalni „Wujek” 16 grudnia 1981 roku.

-Pamiętamy o naszych  bohaterach, o ludziach, którzy dali nam wolność – mówi Robert Ciupa, szef Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

Organizatorzy, którym było Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach oraz Jafi Sport – Biuro turystyki sportowej, przygotowali nagrody dla osób, które zajęły miejsca 1-9 wśród kobiet i mężczyzn. To były nagrody pieniężne. Były też nagrody rzeczowe dla w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz pamiątkowe medale dla uczestników.