RegionWiadomość dnia

10 tysięcy złotych za mural. Tarnowskie Góry szukają artysty

Tarnowskie Góry ogłosiły konkurs na ogromny mural o mieście. Ma być w tarnogórskim klimacie i zanurzony w tarnogórską historię. Artysta, który wymyśli najlepszą koncepcję dostanie nagrodę – i to nie małą. 10 000 złotych.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Murale w modzie. W Katowicach kolejna ściana zostanie zamalowana przez artystkę Monę Tusz. Na terenie miasta takich prac jest już kilkadziesiąt, a ta ma nawiązywać do gier komputerowych, bo powstaje z okazji trwającego Intel Extreme Masters. Są jednak miast, gdzie muralu nie ma jeszcze żadnego.

 

-W regulaminie konkursu określiliśmy, że osoby, które będą wykonywały projekt muszą być z branży, czyli są po architekturze albo ukończyły ASP. Zależy nam na jakości przede wszystkim. Wyznaczyliśmy też tematykę Chcielibyśmy, żeby ten mural nawiązywał do plakatów gwarkowskich, czyli naszego święta miasta, które odbywa się od 1954 roku. Wtedy były projektowane tzw. plakaty wydarzeniowe– mówi Piotr Korab, Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.

 

Wyglądały one tak. To będzie pierwszy mural w Tarnowskich Górach, a miasto ogłosiło właśnie konkurs na projekt, który znajdzie się na tej ścianie. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Mural w Tarnowskich Górach powinien powstać jesienią. Ten w Katowicach będzie można oglądać już w przyszłym tygodniu.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie wszyscy nauczyciele na Śląsku chcą się szczepić na koronawirusa. Czego się boją? [WIDEO]

Mysłowice muszą wziąć kredyt na usunięcie toksycznych odpadów? To jeden ze scenariuszy

Nowe linie lotnicze polecą z Pyrzowic. Lumiwings uruchamia połączenia do Perugii i Forli

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close