SportWiadomość dnia

100-lecie niepodległości Polski: W Rudzie Śląskiej biegacze pokonali 100 km na 100-lecie niepodległości [WIDEO]

100 kilometrów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W taki sposób postanowiła tę wyjątkową rocznicę uczcić grupa sportowców w Rudzie Śląskiej.

ZOBACZ KONIECZNIE: Tragiczny wstrząs w KWK Wesoła. Nie żyje górnik [WIDEO]

-My sportowcy chcieliśmy te 100 lat uczcić w sposób inny. Nie jakimś tam biegiem na 5 czy 10 kilometrów, tylko właśnie na dystansie 100 km, a żeby jeszcze był większy smaczek to postanowiłem zrobić to na bieżni, gdzie jest zdecydowanie ten dystans trudniej pokonać, bo trzeba zrobić aż 250 okrążeń. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i dzisiaj mamy niemal 60 najlepszych ultrasów niemal z całej Polski jak i z Białorusi, którzy w ten sposób chcą zaakceptować swój patriotyzm, przywiązanie do naszego kraju i pokonać taki szczególny dystans – mówi August Jakubik, ultramartończyk, organizator biegu.

Zawodnicy wystartowali punktualnie o godzinie 7.00. Start poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu. W biegu wzięli udział zarówno medaliści Mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym jak i inni zawodnicy, którzy po prostu chcieli się sprawdzić.

-Coś trzeba zrobić. Albo pójść na pochód, albo przebiec jakieś zawody. Jest tego bardzo dużo w naszym kraju w tym momencie. A tu 100 km na 100-lecie brzmi dumnie i dobrze – uważa Arkadiusz Czapla, uczestnik biegu.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

-Nie ma na co zwalić, warunki są idealne, przeciwnicy silni… biegnę i myślę co powiedzieć żonie jeśli nie uda mi się tych 100 km przebiec, ale będziemy próbować – mówi Marek Salomon, uczestnik biegu.

Zawodnicy na pokonanie 100 kilometrów mieli 12 godzin. Najlepszym udało się to zrobić w około osiem godzin.