KrajRegionWiadomość dnia

15 sierpnia wolne. 14 sierpnia też. Które urzędy i instytucje zamknięte w piątek 14 sierpnia?

Jeśli odpoczywać jeszcze przed weekendem to najlepiej w Katowicach. Sielska atmosfera Rynku okazała się być mocno zaraźliwa i dotknęła to, co ma tu po sąsiedzku. Urząd Miasta. –14 sierpnia, w piątek, Urząd Miasta Katowice będzie zamknięty za wyjątkiem referatu zgonów w USC gdzie będą pracownicy od godz 7:30 do godziny 14:00 – mówi Justyna Łukasiewicz-Musiał, rzecznik Urzędu Miasta w Katowicach. Więc jeśli coś załatwiać to tylko te najpoważniejsze sprawy. Grubo ponad tysiąc katowickich urzędników od jutra zaczynie długą, weekendową labę. Jednak myli się ten kto myśli, że to ogólno-urzędnicza postawa. W Sosnowcu w piątek pełna mobilizacja. -Mieszkańcy są dla nas najważniejsi, w związku z tym podjęliśmy decyzję, że odbieranie przez pracowników wolnego za 15 sierpnia odbędzie się w trzech turach przez okres całego sierpnia, dlatego mamy 14 sierpnia urząd otwarty – wyjaśnia Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.

 

 

Wakacji, w tym gorącym dla wydawania paszportów okresie, nie planują też urzędnicy wojewódzcy. Ustawowy, dodatkowy dzień wolny za wypadające w sobotę święto większość ma już za sobą. -Na początku sierpnia dostali taką informację, że mają miesiąc żeby ten jeden dzień sobie wykorzystać, dodając go albo do urlopu albo sobie też biorąc jeden dzień wolny w tygodniu – mówi Marta Malik, rzecznik Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W ZUS w całym kraju pracują… ale tak jakby na pół gwizdka. Ktoś tu będzie, ale sprawy załatwić na pewno się nie uda. -Będą dyżurowali pracownicy u których będzie można złożyć dokumenty. Dodatkowo w Tarnowskich Górach, Bytomiu i Zabrzu są urzędomaty które są czynne przez cała dobę. Będzie można się z nami skontaktować również za pośrednictwem centrum obsługi telefonicznej – mówi Maciej Wroński, rzecznik zabrzańskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

 

Ten piątek będzie wyjątkowo trudny dla wszystkich ze słabszym zdrowiem. Prawie wszystkie przychodnie w regionie zamknięte będą na cztery spusty. -Apeluję, żeby 14 sierpnia nie przychodzić do naszego szpitala jeżeli to nie jest potrzeba pilna.W przypadkach zagrożenia życia oczywiście nadal działamy – mówi Mirosław Rusecki, Wojewódzki Szpital im. św. Barbary w Sosnowcu. Po tak trudnej końcówce tygodnia skołatanych nerwów nie wyleczymy nawet w ulubionych galeriach handlowych. W sobotę, czyli w święto, zakupów nie zrobimy. -Galeria Katowicka jest nieczynna.Natomiast zapraszamy do Multikina, ono działa normalnie. A także do restauracji do których wejścia znajdują się od pl. Szewczyka albo od ul. 3go Maja – mówi Marta Stach, rzecznik Galerii Katowickiej. Przez cały wydłużony, u co poniektórych, weekend ani na chwilę nie zwolni Państwowa Inspekcja Pracy. Będzie sprawdzać czy na pewno wszyscy, którzy pracują w sobotę prawa nie łamią. -Jeżeli chodzi o pracę w placówkach handlowych to jest ona w dzień świąteczny zabroniona. Natomiast oczywiście właściciele takich sklepów mogą takie sklepy otworzyć i w tym momencie nie będzie żadnego problemu aby ten handel odbywał się. Natomiast nie mogą być tam osoby zatrudnione na podstawie umów o pracę – mówi Michał Podsiedlik, Państwowa Inspekcja Pracy w Katowicach.

 

Kolejny równie trudny acz wolny długi weekend już w grudniu. Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wypadnie w sobotę. Ale akurat w tę chyba mało kto będzie myślał o tym, by pójść na zakupy.<.>

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close