AlarmKrajRegionSportWiadomość dnia

2 etap Tour de Pologne Częstochowa – Dąbrowa Górnicza 3 sierpnia 2015 [Utrudnienia w Częstochowie, utrudnienia w Dąbrowie Górniczej]

Tour de Pologne 2015 w Częstochowie 3 sierpnia:

 

Tour de Pologne 2015 w Częstochowie: Trasa wyścigu TdP 2015 w Częstochowie: Plac Biegańskiego, III Aleja Najświętszej Maryi Panny (Pasaż Środkowy), ul. Popiełuszki, Szajnowicza-Iwanowa, Dekabrystów, Aleja Armii Krajowej, Kościuszki, Wolności, Niepodległości, ul. Powstańców Śląskich, Aleja Wojska Polskiego, ul. Bugajska.

 

Program wyścigu:
14:30 – Start kolumny reklamowej
14:45 – Start pojazdów jadących przed kolumną wyścigu
14:50 – Start honorowy EKIP KOLARSKICH: Częstochowa – Plac Biegańskiego
15:10 – Start ostry EKIP KOLARSKICH: Częstochowa, ul. Bugajska – DK46, kierunek Janów

 

W Częstochowie już od 2 sierpnia 2015 r. (niedziela) od godz. 18.00 zabronione będzie parkowanie w III Alei Najświętszej Maryi Panny i na ul. Kossak-Szczuckiej.

 

3 sierpnia  2015 r. (poniedziałek) w godz. 11.00 – 15:00 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego ulice: Dąbrowskiego (od ul. Racławickiej), III Aleja Najświętszej Maryi Panny (obie jezdnie) i ul. Kossak-Szczuckiej. W III Alei Najświętszej Maryi Panny zawieszone zostaną również oba postoje taxi.

 

Na dalszej trasie przejazdu uczestników Wyścigu Kolarskiego Tour de Pologne – do ul. Bugajskiej, ruchem będzie kierować policja.

 

UWAGA:
Ze względu na zaparkowane samochody techniczne i autobusy ekip kolarskich, 3 sierpnia, może okazać się niemożliwy wjazd i wyjazd z bram posesji w III Alei Najświętszej Maryi Panny.

Utrudnienia w przejazdach autobusów i tramwajów  
MZDiT informuje, że w poniedziałek 3.08.2015 roku mogą wystąpić czasowe utrudnienia w przejeździe autobusów i tramwajów ze względu na organizację wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, którego start do 2 etapu i przejazd będzie przebiegał ulicami Częstochowy oraz gminy Olsztyn.

 

Objazdy w związku z wyścigiem nie są przewidywane, jednakże czasowo ruch kołowy będzie ograniczony. Przejazdy i ograniczenia w ruchu będzie nadzorować Policja i inne uprawnione do tego służby porządkowe.

 

Największe utrudnienia i ograniczenia w ruchu będą mieć miejsce w godzinach  od ok. 11:00 do ok. 16:00 i będą obejmować następujące ulice i ich bezpośrednie sąsiedztwo: Plac Biegańskiego, III Aleję Najświętszej Maryi Panny (pasaż środkowy), Popiełuszki, Szajnowicza-Iwanowa, Dekabrystów, Aleję Armii Krajowej, Kościuszki, Wolności, Niepodległości, Powstańców Śląskich, Aleję Wojska Polskiego, Bugajską i dalej drogę DK-46 do Olsztyna.

 

 

Tour de Pologne 2015 w Dąbrowie Górniczej 3 sierpnia:

W poniedziałek, w ramach 2.etapu Tour de Pologne, do Dąbrowy zawita elita światowego kolarstwa. Goszczenie mety wyścigu wiąże się ze sporymi utrudnieniami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

 

3 sierpnia, na trasę 2.etapu zawodnicy wyjadą w Częstochowie. Do pokonania będą mieć 146 km. Na starcie stanie 152 kolarzy, reprezentujących 19 drużyn. W Dąbrowie Górniczej przejadą ulicami: Łazowską, Idzikowskiego, Szosową, Armii Krajowej, Gwardii Ludowej, al. Piłsudskiego (Premia Górska), Królowej Jadwigi i Sobieskiego.

 

W ścisłym centrum miasta zaplanowano 5 rund, na trasie prowadzącej ulicami: Królowej Jadwigi, Piłsudskiego, nawrót na Rondzie Budowniczych Huty Katowice, Piłsudskiego, Królowej Jadwigi, Sobieskiego, nawrót przy Urzędzie Pracy, Sobieskiego i Królowej Jadwigi. Pokonując pierwsza rundę, kolarze dodatkowo wjadą do Będzina, gdzie nawrócą na Syberce. Meta usytuowana będzie na ulicy Królowej Jadwigi – na wysokości wejścia do parku Hallera, na przeciwko PKZ.

 

Przed głównym wyścigiem odbędą się zawody dla młodzieży – Nutella Mini Tour de Pologne – 4 rundy o długości 4,5 km, na trasie prowadzącej ulicami: Królowej Jadwigi, nawrót na rondzie "Merkury", Królowej Jadwigi, Sobieskiego, nawrót przy Urzędzie Pracy, Sobieskiego, Królowej Jadwigi.

 

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest meta etapu jednego z najważniejszych wyścigów kolarskich Europy, wiąże się z licznymi utrudnieniami w ruchu. Organizatorzy będą starali się zminimalizować je tak, aby były one jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.

 

W poniedziałek, już od wczesnych godzin porannych, w centrum miasta budowane będzie miasteczko rowerowe – meta, trybuny, telebimy, bramy. Demontaż scenografii planowany jest na godzinę 19.30, a prace mogą potrwać nawet do godziny 22.

 

Szczegółowe informacje o wszystkich utrudnieniach i zmianach organizacji ruchu oraz komunikacji miejskiej dostępne są w Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 32 262 44 10.

 

 

Utrudnienia w ruchu drogowym w Dąbrowie Górniczej w związku z Tour de Pologne 2015 w poniedziałek 3 sierpnia:

5.30 – 22.00 – ulica Sobieskiego oraz Królowej Jadwigi – od skrzyżowania z ulicą Chopina do skrzyżowania z ulicą Augustynika (zamknięta dla ruchu jezdnia w kierunku Huty Katowice, dotyczy również przejazdów poprzecznych);

6.00 – 22.00 – ulica Kościuszki, zamknięcie od skrzyżowania z ulicą Górniczą oraz dodatkowo na wysokości ulicy Bandrowskiego;

6.00 – 22.00 – ulica Piłsudskiego skrzyżowanie z ulicą Kościelną brak możliwości przejazdu poprzecznego;

13.00 – 22.00 – zamknięcie pętli od granicy miasta (z Będzinem) do ronda Aleja Róż; możliwość prawoskrętu od strony Alei Róż w ulicę Królowej Jadwigi – w kierunku Huty Katowice, do czasu zamknięcia Alei Róż, tj. do 15:30. Ulica Królowej Jadwigi w kierunku Będzina zamknięta na skrzyżowaniu z ulicą Wojska Polskiego;

15.20 – 22.00 – zamknięcie trasy przejazdu od granicy miasta z Chruszczobrodem do skrzyżowania Kasprzaka z Piłsudskiego (zamknięte dla ruchu ulice Idzikowskiego, Armii Krajowej, Łącznice z DK-1, Gwardii Ludowej, zamknięte dla ruchu ulice Piłsudskiego od ronda pod DK-1 do ulicy Kasprzaka – jezdnia w kierunku do Będzina). Powyższy odcinek będzie sukcesywnie dopuszczany do ruchu po przejeździe wyścigu.;

15.30 – 22.00 – zamknięcie Alei Róż (możliwy jedynie ruch lokalny, tj. dojazd do osiedla Adamieckiego);

15.45 – 22.00 – zamknięcie całej pętli od skrzyżowania z ulicą Kasprzaka (rondo Budowniczych Huty Katowice) do granicy miasta (z Będzinem) (zamknięte dla ruchu ulice Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Kasprzaka, Królowej Jadwigi, Sobieskiego – w obu kierunkach).

Utrudnienia w ruchu mogą pojawić się już na godzinę przed momentem całkowitego zamknięcia ulic.

W godzinach 5:30 – 23:00 całkowicie wyłączone z ruchu zostanie centrum Dąbrowy Górniczej – ulice: Królowej Jadwigi (jezdnia południowa od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do ronda „Merkury”), Kościuszki (obie jezdnie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Górniczą do skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi) oraz Sobieskiego (jezdnia południowa na odcinku od skrzyżowania z ulicą Chopina do skrzyżowania z ulicą Kościuszki).

Całkowicie wyłączone z obsługi zostaną tym samym przystanki: „Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury”, „Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP”, „Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy”, „Dąbrowa Górnicza Huta Bankowa” oraz „Dąbrowa Górnicza Centrum”.

Z kolei we wtorek, 4 sierpnia kolarze przejadą z Zawiercia do Katowic. Utrudnienia na drogach i zmiany w kursowaniu komunikacji pojawią się w tych miastach, a także m.in. w Piekarach Śląskich, Siemianowicach i Chorzowie.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close