AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Biuro podróży Intertour zbankrutowało! Co z turystami?

31 lipca 2015 r. do Marszałka Województwa Małopolskiego zostało złożone oświadczenie o niewypłacalności przez firmę INTERTOUR Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Sławkowska 10, wpisaną do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Małopolskiego pod numerem  Z/39/2014.

 

Firma INTERTOUR Sp. z o.o. posiada gwarancję ubezpieczeniową w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych, wystawioną przez Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. z siedzibą w Warszawie,  Aleje Jerozolimskie 172 Nr 95/2014/OKA obejmującą ochroną umowy o organizowanie imprez turystycznych, zawarte w okresie jej obowiązywania, tj. od dnia 1 sierpnia 2014 r. do dnia 31 lipca 2015 r.

 

Środki z gwarancji ubezpieczeniowej zostaną uruchomione na pokrycie kosztów powrotu klientów do kraju oraz zwrot wpłat wniesionych przez klientów z tytułu zawartych umów na organizację imprez turystycznych, które nie zostały zrealizowane.

 

Wnioski osób poszkodowanych przez firmę INTERTOUR Sp. z o.o. o wypłatę środków z umowy gwarancji ubezpieczeniowej należy kierować bezpośrednio do gwaranta:

 

Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A.
Aleje Jerozolimskie 172
02-486 Warszawa
tel.: 0801 188 880
22 333 77 88
fax.: 22 333 77 91
e-mail: odszkodowanie@interpolska.pl

 

Autokary wyjechały po turystów do Bułgarii, Chorwacji i Czarnogóry. W sobotę 1sierpnia o 6.00 wyjechały z Krakowa autokary, którymi wrócą do kraju klienci biura podróży Intertour. W Polsce turyści będą w niedzielę, 2 sierpnia. Dwoma autokarami wróci w sumie 74 osoby z Bułgarii, Chorwacji i Czarnogóry. Za granicą pozostanie jeszcze ok. 105 osób – ich powroty z tych samych kierunków zostały zaplanowane na 7 i 12 sierpnia.
 

Lista turystów – klientów Intertour – jest na bieżąco aktualizowana, sprawdzana jest również ich sytuacja, m.in. to, czy mają zapewnione i opłacone noclegi do czasu powrotu. 31 lipca 2015 r. zarejestrowane w Krakowie biuro podróży Intertour złożyło do Marszałka Województwa Małopolskiego oświadczenie o niewypłacalności. Biuro posiada gwarancję ubezpieczeniową dla organizatorów turystyki – środki z tej gwarancji pokryją koszty powrotu turystów do kraju. O zwrot wpłat mogą się strać także osoby, których wycieczki nie doszły do skutku. Według wstępnych informacji takich osób jest ok. 250.<.>

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close