KrajPatronatyRegionSport

23 maja nocny start 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon [ZAPISY]

Organizatorzy Wizz Air Katowice Half Marathon ciągle zaskakują, tym razem zaproponowali nocną odsłonę swojego biegu. 23 maja na starcie, który będzie zlokalizowany pod Spodkiem w samym centrum Katowic, zobaczymy ponad 3000 zawodników. „Biegniemy nocą przez serce Śląska” to motto 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon, pierwszego w Polsce biegu pod szyldem  linii lotniczych Wizz Air. Będzie to największa nocna impreza biegowa w regionie!

 

Już 23 maja biegacze po trzeci wystartują spod Spodka i pobiegną ulicami i alejami Katowic pod szyldem Wizz Air Katowice Half Marathon. Sponsorem tytularnym imprezy biegowej jest największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej Wizz Air, głównym partnerem jest Miasto Katowice. Tym razem fani biegania będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć Katowice w nocnym wydaniu.

3rd Wizz Air Katowice Half Marathon - biegniemy nocą przez serce Śląska (fot. Michał Ostrowski)
3rd Wizz Air Katowice Half Marathon – biegniemy nocą przez serce Śląska (fot. Michał Ostrowski)

Organizatorzy przygotowali trzy atestowane dystanse: główny, czyli półmaraton (21 km), 10km, 5km oraz sztafetę 4x5km, podobnie jak w latach ubiegłych, zaplanowano także biegi dla dzieci. Trasa półmaratonu zostanie przedstawiona już niebawem, będzie się nieznacznie różnić od ubiegłorocznej, pojawią się zarówno podbiegi jak i zbiegi. Wszystkie trasy zostały przewidziane tak, aby w ciekawy sposób zaprezentować atrakcje miasta Katowice, zarówno tym, którzy poruszają się po nim na co dzień, znają je i lubią, jak i osobom dla których będzie to pierwsza wizyta. Mamy nadzieję, że za sprawą uczestnictwa w 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon biegacze będą do nas chętnie wracać i że biegowe imprezy w naszym regionie zyskają swoich nowych zwolenników.

3rd Wizz Air Katowice Half Marathon - ciekawy sposób zwiedzania atrakcji miasta Katowice nocą
3rd Wizz Air Katowice Half Marathon – ciekawy sposób zwiedzania atrakcji miasta Katowice nocą

Dystanse 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon – 23 maja 2020 roku w Katowicach:

  • 21,097 km – półmaraton, limit 3 godziny
  • 10 km – bieg towarzyszący, limit 1,5 godziny
  • 5 km – bieg towarzyszący, limit 1 godzina
  • 3 x 5 km, 1 x 6,097 km – bieg sztafetowy, limit 3 godziny
  • biegi dla dzieci
3rd Wizz Air Katowice Half Marathon - biegi i atrakcje dla najmłodszych (fot. Jasmin_Dameh)
3rd Wizz Air Katowice Half Marathon – biegi i atrakcje dla najmłodszych (fot. Jasmin_Dameh)

Katowice w biegowej czołówce. Pakiety startowe:

Dużym atutem biegu są niskie ceny pakietów startowych oraz fakt, że linie lotnicze Wizz Air do każdego z nich załączają voucher o wartości 20 euro na swoje loty. W pakiecie znajdą się także: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, biegowa koszulka, medal, który na miejscu będzie można  wygrawerować, bon na posiłek regeneracyjny oraz upominki od partnerów. W związku z nocnym charakterem trzeciej edycji Wizz Air Katowice Half Marathon, przygotowano klimatyczne niespodzianki dla uczestników biegu, których na tym etapie przygotowań nie chcemy zdradzać. Zapisy na wszystkie trzy dystanse biegów wystartowały cztery miesiące temu, ale chcemy uspokoić wszystkich chętnych – są jeszcze wolne miejsca na wszystkich dystansach.

3rd Wizz Air Katowice Half Marathon - super pakiet startowy i pamiątkowy medal na mecie (fot. Jasmin_Dameh)
3rd Wizz Air Katowice Half Marathon – super pakiet startowy i pamiątkowy medal na mecie (fot. Jasmin_Dameh)

Zapisy, ceny:

  • 21,097 km – półmaraton, aktualna cena: 79 zł, ZAPISZ SIĘ
  • 10 km – bieg towarzyszący, aktualna cena: 69 zł, ZAPISZ SIĘ
  • 5 km – bieg towarzyszący, aktualna cena: 69 zł, ZAPISZ SIĘ
  • 3 x 5 km, 1 x 6,097 km – bieg sztafetowy, aktualna cena: 150 zł, ZAPISZ SIĘ

Biegniemy przez serce Śląska i pokazujemy, że mieszkańcy tego regionu mają otwarte serca. Tak było zawsze, jesteśmy gościnni i potrafimy dobrze się bawić.

 

Organizatorem Wizz Air Katowice Half Marathon jest Fundacja Cała Naprzód, działająca od ponad 10 lat w naszym regionie, która powołała do życia pierwszą charytatywną ligę piłki halowej NLF Niedzielna Liga Futsalu, to także organizator noworocznego Maratonu „Cyborg” oraz biegu „Postaw na Lewka”. Jednym z filarów działalności Całej Naprzód jest niesienie wsparcia osobom niepełnosprawnym, od początku swojego działania organizacja przekazała swoim beneficjentom ponad 800 tyś zł. Jest to możliwe nie tylko dzięki inicjatywom sportowym, ale także i kulturalnym, Cała Naprzód to organizator Skupu Kultury czyli charytatywnego kiermaszu na gliwickim Rynku, czy Hałasu Miasta wydarzenia muzycznego promującego lokalnych twórców. Za swoje działania organizacja była niejednokrotnie nagradzana i wyróżniana. To zdobywcy tytułu Organizacji Roku 2011 i 2013 Gliwicach a także laureat konkursu Lokalni Bohaterowie Województwa Śląskiego 2017. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w trakcie 2nd Wizz Air Katowice Half Marathon będzie można wspomóc osoby niepełnosprawne. Kto to będzie i w jaki sposób będzie można się przyłączyć i tworzyć z nami to pozytywne wydarzenie, powiemy wkrótce.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę Wizz Air Katowice Half Marathon www.halfmarathonkce.pl.

Strona biegu oraz social media:

 

źródło: materiały prasowe

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close