AlarmRegionWiadomość dnia

25 kolizji i wypadków jednego dnia! Które miasto na Śląsku bije rekord? [WIDEO] Policja też cudem uniknęła zderzenia!

Piątku, 17 lutego gliwiccy policjanci – szczególnie ci z drogówki – długo nie zapomną. Aż 25 razy byli tego dnia wzywani do kolizji, do jakich doszło na drogach Gliwic i powiatu. Przykłady?

23-latek kierujący Audi A3 na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i o mały włos nie doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym policyjnym radiowozem – kierowca zjechał z jedni i uderzył w ogrodzenie. Na szczęście nikt nie znalazł się na drodze niesterowalnego "bolidu". Sprawa ta została zakwalifikowana jako kolizja i zakończyła się mandatem karnym.

Jak mówią policjanci – o prędkości bezpiecznej mówi art. 19. pkt 1. ustawy „Prawo o ruchu drogowym”. Przepis określa jasno: kierujący jest zobowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, w szczególności rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu. Wielu kierowców zastanawia się, jaka jest prędkość bezpieczna. Odpowiadamy: prowadząc auto, trzeba antycypować zagrożenia. Nie można kierować się tylko znakami określającymi prędkość. Więcej: prędkość bezpieczna to często ta dużo niższa niż dozwolona znakami. Kierowca musi przede wszystkim mieć na uwadze warunki drogowe i właśnie do nich dostosować prędkość, która pozwoli na zatrzymanie pojazdu przed ewentualną przeszkodą.

Ku przestrodze prezentujemy film z piątkowego zdarzenia w Sośnicy. Prezentowany film o pogorszonej jakości (celem anonimizacji) zarejestrowany został telefonem komórkowym.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close