AlarmRegion

3 osoby utonęły jednego dnia w Nakło-Chechło. Czy do tej tragedii musiało dojść? [WIDEO]

Zbiornik Nakło-Chechło to jedno z tych popularnych miejsc letniego wypoczynku, w których mieszkańcy wchodzą do wody na własną odpowiedzialność. W ostatni piątek doszło tu do tragedii. W ciągu jednego dnia utonęły tu 3 osoby, w tym 6-letnia dziewczynka. Na jeziorze nie ma zakazu kąpieli, ale jednocześnie nie ma też wyznaczonego kąpieliska. Akwenu, który ma 90 ha, pilnuje 4 ratowników WOPR.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!


– Jest dyżur ratowników, jesteśmy na miejscu od 10 do 18, jest telefon alarmowy, jeżeli jest potrzeba to wtedy interweniujemy, ta pomoc nadejdzie w momencie gdy otrzymamy takie zgłoszenie mówi Wojciech Krawczyk, WOPR w Tarnowskich Górach.

3 osoby utonęły jednego dnia w Nakło-Chechło. Czy do tej tragedii musiało dojść?
3 osoby utonęły jednego dnia w Nakło-Chechło. Czy do tej tragedii musiało dojść?

W miniony piątek jako pierwsi interweniowali turyści, do tego nastoletni. Jeziorem i jego okolicą zarządza gmina Świerklaniec, która teren dzierżawi od Lasów Państwowych.  W poprzednim sezonie na wniosek gminy utworzono tutaj wydzielone bojami tzw. kąpielisko okazjonalne, które działało od końca czerwca do końca sierpnia. W tym roku gmina nie wyznaczyła kąpieliska. Władze gminy tłumaczą, że nikt nie zgłosił takiej potrzeby, więc radni nie podęli decyzji o utworzeniu strzeżonego kąpieliska, do którego przyzwyczajeni są mieszkańcy.

–Ja mogę powiedzieć, że jest mi bardzo przykro, że tak się stało. Natomiast uważam, że gmina dopełniła swoich obowiązków no zabezpieczając ten teren i zabezpieczając jakkolwiek mieszkańców w zakresie tego bezpieczeństwa wodnego – mówi Anna Kubica, zastępca wójta gminy Świerklaniec.

Sprawę bada prokuratura w Tarnowskich Górach.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2020: PKW podała dane z 99,98 proc. obwodów. Duda wygrywa z Trzaskowskim

Nowe zakażenia w 14 województwach! Resort zdrowia opublikował raport [KORONAWIRUS 13.07.2020]

Rolada ustrzycka zamiast oscypka, mintaj zamiast dorsza i stary tłuszcz do smażenia. Inspektorzy sprawdzili restauracje

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close