AlarmRegionWiadomość dnia

Kochają się, a mogą patrzeć na siebie przez kraty! Puma Kamila Stanka trafiła do ZOO w Chorzowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kamil Stanek z zarzutem, a jego puma Nubia w chorzowskim zoo. Właściciel zwierzęcia dobrowolnie przekazał je w ręce fundacji Don Vittorio, która następnie umieściła pumę w chorzowskim ogrodzie zoologicznym. Właściciel pumy będzie na razie wolontariuszem w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Nie chce tracić kontaktu z ukochanym zwierzęciem.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Nubia przeszła wstępne badania weterynaryjne i jej stan określany jest jako bardzo dobry. Na tej podstawie lekarz weterynarii z chorzowskiego zoo stwierdził, że właściciel opiekował się zwierzęciem w sposób jak najbardziej właściwy.

–  Ja nie wierzę, że my mamy tylu wspaniałych, kochanych ludzi. My dostajemy pomoc różnego typu i ludzie wiedzą doskonale, że to jest trudny dla nas czas. Ale przede wszystkim drodzy państwo trudny psychiczniemówi Kamil Stanek, właściciel pumy Nubia.

Nie potrafią bez siebie żyć, teraz pumę i Kamila rozdzielają kraty. Nubia trafiła do ZOO, właściel dostał zarzuty
Nie potrafią bez siebie żyć, teraz pumę i Kamila rozdzielają kraty. Nubia trafiła do ZOO, właściel dostał zarzuty

Puma Nubia, jako kot drapieżny wymaga dodatkowych, specjalistycznych badań, które będą w chorzowskim zoo wykonane na dniach. Na razie pozostanie w chorzowskim ogrodzie zoologicznym przez najbliższych 30 dni. Decyzją dyrektor ogrodu, właściciel pumy zostanie na ten okres wolontariuszem zoo i tym samym będzie miał kontakt ze zwierzęciem. Dla kota i właściciela to nowa, stresująca sytuacja.

Nawet pan Kamil zostawił jej swoją koszulkę, którą rozebrał, żeby ona czuła też jego zapach, do którego jest przyzwyczajona. I to ją trochę uspokoiło – mówi Jolanta Kopiec, dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

30-dniowy azyl dla pumy Nubii to też czas na uregulowanie sytuacji prawnej zwierzęcia. 25 lutego br. sąd zadecydował o przepadku drapieżnika na rzecz państwa. Decyzja była spowodowana rzekomym zagrożeniem jakie stwarzał dla mieszkańców. Puma miała trafić do zoo w Poznaniu. W piątek przedstawiciele poznańskiego ogrodu, bez asysty policji przyjechali do Kamila Stanka i chcieli zabrać zwierzę. Były komandos uciekł ze zwierzęciem i ukrywał się do niedzieli. Potem sam zgłosił się na policję.

Kochają się, a mogą patrzeć na siebie przez kraty! Puma Kamila Stanka trafiła do ZOO w Chorzowie
Kochają się, a mogą patrzeć na siebie przez kraty! Puma Kamila Stanka trafiła do ZOO w Chorzowie

Prokurator postawił mu zarzut przywłaszczenia mienia, czyli pumy. Teraz najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że Nubia pozostanie w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, a Stanek będzie mógł się nią tam opiekować.

– Prawda jest taka, że w sądach może zdarzyć się wiele. Tak naprawdę czasem potrzeba trochę szczęścia, czasem trochę racji. Sprawiedliwość to jedno, ale nie decyduję o niej ja. Wyroki wydaje sąd – mówi Paweł Matyja, adwokat Kamila Stanka.

Sprawa jest w toku i nabiera coraz większego rozmachu. Kamila Stanka wspierają rodzina, internauci, prawnicy, a nawet przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2020: PKW podała dane z 99,98 proc. obwodów. Duda wygrywa z Trzaskowskim

Nowe zakażenia w 14 województwach! Resort zdrowia opublikował raport [KORONAWIRUS 13.07.2020]

Rolada ustrzycka zamiast oscypka, mintaj zamiast dorsza i stary tłuszcz do smażenia. Inspektorzy sprawdzili restauracje

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Kochają się, a mogą patrzeć na siebie przez kraty! Puma Kamila Stanka trafiła do ZOO w Chorzowie [WIDEO, ZDJĘCIA]”

  1. Ludzie są wsytetni wszystko im przeszkadza. Wszystko musi być w normie bo jak tylko troszkę odstaje , różni się czymś to jest ZŁE..

  2. takie rzeczy tylko w naszym „państwie prawa” ,
    prokurator postawił zarzut przywłaszczenia mienia , przecież kuźwa to mienie było jego własnością, a to że na jakiejś durnowatej podstawie „państwo prawa” wcześniej pozbawiło go tego mienia to już jaja jak Mount Everest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close