Region

30 nowych przypadków koronawirusa na Śląsku. Są kolejne ofiary

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o kolejnych 193 przypadkach zakażenia koronawirusem. Tym razem najwięcej z nich, bo 32 dotyczy województwa mazowieckiego.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Z kolei w województwie śląskim odnotowano 30 przypadków nowych zakażeń. Dalej są województwa: łódzkie (26), opolskie (19), podlaskie (19), małopolskie (18), podkarpackie (14), lubelskie (10), świętokrzyskie (10), pomorskie (4), warmińsko-mazurskie (4), kujawsko-pomorskie (3), dolnośląskie i wielkopolskie (po 2).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych czterech ofiarach koronawirusa. To 80-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach, 45-letni mężczyzna, który zmarł w Orzeszu, 72-letnia kobieta (Poznań) oraz 83-letnia kobieta (Starachowice).

Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Jednocześnie ministerstwo dodało, że odejmuje ze statystyki jeden zgon z 15 kwietnia, który dotyczy 65-letniej pacjentki z Radomia. Badanie nie potwierdziło zakażenia koronawirusem, które wcześniej zostało rozpoznane na podstawie objawów klinicznych.

Obecnie liczba zakażonych koronawirusem w kraju wynosi 33 907, zmarło 1438 osób.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Jest decyzja

Badania potwierdzają: niedożywienie osłabia organizm w walce z chorobami przewlekłymi

Katowice: Wracają food trucki. Kuchnie świata na katowickim rynku od 3 do 5 lipca

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close