KrajPatronatyRegionSport

3rd Wizz Air Katowice Half Marathon! Pobiegniemy tym razem nocą! [ZAPISY]

Wizz Air Katowice Half Marathon to wydarzenie, które zawróciło w głowie nie tylko biegaczom. Impreza oczarowała mieszkańców oraz zintegrowała różne społeczności w duchu sportowego zaangażowania.

 

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, 5 kwietnia 2018 roku stała się sponsorem tytularnym jednego z największych i najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce. Druga edycja tego biegowego wydarzenia odbyła się 2 czerwca 2019 roku. Ta historia pisze się dalej i 23 maja 2020 roku spod katowickiego Spodka ruszy trzecia odsłona Wizz Air Katowice Half Marathon, tym razem będzie inaczej, pobiegniemy w nocnej scenerii Katowic.

Pierwsza edycja biegu odbyła się  10 czerwca 2018 roku. Główna baza zawodów funkcjonowała w ścisłym centrum Katowic, pod Spodkiem. W wydarzeniu wzięło udział prawie 3 500 biegaczy z całego świata, a liczbę uczestników imprezy szacuje się na 10 000. Druga edycja to już 4 000 biegaczy i ponad 12 000 obecnych na placu w sercu Śląska.

Do trzech razy sztuka, organizatorzy zakładają, że na starcie biegów 23 maja 2020 roku stanie co najmniej 5 000 biegaczy. Całe popołudnie stanie się sportowym i społecznym świętem, w którym będą uczestniczyć nie tylko biegacze, ale całe rodziny. Dotychczas wieści o biegu, dzięki współpracy z takimi partnerami medialnymi jak TVP, TVS, Polskie Radio Program III, Radio Eska i wielu innych, dotarły do przeszło 8 milionów osób w Polsce i w tej części Europy. Nowa formuła biegu, bieg nocny, już teraz odbiła się echem w całej Polsce i do przedsięwzięcia dołączają nowe grupy biegaczy. Jednym z istotniejszych elementów trzeciej edycji Wizz Air Katowice Half Marathon będą Mistrzostwa Night Runners.

 

Wizz Air Katowice Half Marathon - 23 maja 2020 r.
Wizz Air Katowice Half Marathon – 23 maja 2020 r.

 

Dystanse 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon – 23 maja 2020 roku w Katowicach:

 

  • 21,097 km – półmaraton, limit 3 godziny
  • 10 km – bieg towarzyszący, limit 1,5 godziny
  • 5 km – bieg towarzyszący, limit 1 godzina
  • 3 x 5 km, 1 x 6,097 km – bieg sztafetowy, limit 3 godziny

 

Wizz Air Katowice Half Marathon - 23 maja 2020 r. - zapisy
Wizz Air Katowice Half Marathon – 23 maja 2020 r. – zapisy

Zapisy, ceny:

 

Zapisy na bieg wystartowały we wrześniu 2019 roku, a dużym atutem jest atrakcyjny pakiet startowy zawierający m.in. voucher o wartości 20 euro na przeloty liniami lotniczymi Wizz Air! Ceny pakietów zaczynają się już od 49,90 zł. Warunki biegowe dostosowane będą do każdego stopnia zaawansowania oraz wieku biegaczy, dzięki czemu całe rodziny będą miały zapewnioną masę pozytywnych emocji.

  • 21,097 km – półmaraton, aktualna cena: 79 zł, ZAPISZ SIĘ
  • 10 km – bieg towarzyszący, aktualna cena: 49 zł, ZAPISZ SIĘ
  • 5 km – bieg towarzyszący, aktualna cena: 49 zł, ZAPISZ SIĘ
  • 3 x 5 km, 1 x 6,097 km – bieg sztafetowy, aktualna cena: 150 zł, ZAPISZ SIĘ

 

Linie lotnicze Wizz Air

Linie lotnicze Wizz Air bardzo angażują się w promocję aktywnego stylu życia. Są sponsorem tytularnym kilku innych wydarzeń biegowych w swoich bazach w Europie. Wizz Air Budapest Half Marathon, Wizz Air Debrecen Airport Run, Wizz Air Kyiv City Marathon, Wizz Air Cluj-Napoca Marathon, Wizz Air Sofia Marathon i Wizz Air Skopje Marathon to imprezy, które cieszą się popularnością zarówno wśród biegaczy, jak i turystów.

Fundacja „Cała Naprzód” po raz kolejny Organizatorem

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Cała Naprzód”, organizacja z Gliwic, która powołała do życia m.in. Niedzielną Ligę Futsalu, czyli charytatywny turniej piłki halowej, która gromadzi coraz liczniejszą grupę zawodników, ale również kibiców. Przestrzeń biegową Katowic przetarli już kilkukrotnie przy organizacji charytatywnych biegów z serii „Postaw na Lewka” czy Maraton „Cyborg”. Doskonale wiedzą jak to się robi.

Strona biegu oraz social media:

 

Źródło: materiały prasowe
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close