RegionŚwiat

4 ciała górników wydobyte z kopalni Stonava. Tożsamość poprzedniego wciąż nie ustalona [WIDEO]

Kolejne ciała górników, którzy 20 grudnia zginęli w wypadku w Kopalni Węgla Kamiennego w czeskiej Stonawie zostały w sobotę wydobyte na powierzchnię. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

 

Ostra niestrawność po świętach i strajku nauczycieli! TOP 5 SILESIA FLESZ


-27 kwietnia tego roku wydobyto ciała kolejnych czterech górników. Obecnie planowane są sekcje zwłok. Natomiast 26 kwietnia, czyli w ubiegły piątek polscy prokuratorzy uczestniczyli w sekcji zwłok pierwszego wydobytego ciała zmarłego górnika. Obecnie nie jesteśmy w stanie wskazać, jaka była przyczyna śmierci, jak również nie zdołano w trakcie sekcji zwłok ustalić tożsamości zmarłej osoby, albowiem nie pozwalają na to warunki związane z tym, w jakim ciało zostało wydobyte – mówi prok. Joanna Smorczewska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Tragedia w Karwinie: Ruszyła akcja wydobycia ciał górników z kopalni ČSM Stonava

Zgodnie z porozumieniem ze stroną czeską, jeżeli warunki w kopalni nie ulegną pogorszeniu jeszcze w maju zostaną wydobyte ciała pozostałych czterech górników.

autor: Monika Lipiec
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close