Region

56-latek ukradł mieszkańcowi Tychów 5 tysięcy dolarów. Wpadł w ręce policji

Policja z Tychów odzyskała prawie 5 tysięcy dolarów i zatrzymała 56-letniego sprawcę kradzieży. Złodziej wpadł w ręce policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca, w rejonie kantora na al. Jana Pawła II w Tychach. Mężczyzna zgłosił policjantom utratę torby, w której było 5 tysięcy dolarów. W związku z podejrzeniem kradzieży gotówki, policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Śledczy szybko wpadli na trop mężczyzny podejrzanego o przestępstwo.

Przeszukali dom 56-latka i znaleźli skradzione 5 tys. dolarów. Mężczyzna cały czas zwodził mundurowych, próbując wprowadzić ich w błąd. Policjanci nie dawali jednak wiary jego tłumaczeniom. Zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutu kradzieży. 56-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Tychy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close