RegionSportWiadomość dnia

6-latka z Rydułtów chce Ajax, Manchester City i PSV! Kacper Bywalec to następny Lewandowski! [WIDEO]

6-latek z Rydułtów zadziwia piłkarski świat! Jego umiejętności podziwiają nawet zawodowcy! Kacper Bywalec to jeszcze dziecko, ale z piłką robi takie cuda, że w internecie wypatrzyli go już skauci największych piłkarskich potęg z europejskich lig!

 

CZYTAJ TAKŻE:

Arnold Schwarzenegger przyjedzie do Katowic! Zobaczycie go podczas Fit Life Expo

Swoimi umiejętnościami potrafi niejednego starszego kolegę zadziwić… chociaż jak przyznaje sześciolatek – recepta na sukces na boisku jest prosta. -Kiwać, podawać dużo i strzelać bramki – mówi Kacper Bywalec, 6 lat. Kacpra do piłki ciągnęło od małego. Do dziś to jego ulubiona zabawa. –Praktycznie od urodzenia. Myśmy nie mogli przejść w sklepie przez dział sportowy, bo on od małego kochał te piłeczki. Musieliśmy kupować i zawsze jak wchodziliśmy do jakiegoś sklepu to omijaliśmy dział sportowy, bo zawsze był płacz, bo on chciał piłkę. I tak to się zaczęło… jak stanął na nogi mając 10 miesięcy, to zaczął już kopać, prowadzić piłeczkę – wspomina Artur Bywalec, tata Kacpra.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Piekary Śląskie: Policja eskortowała BMW! W środku 5-letnie dziecko w poważnym stanie [WIDEO]

Dziś, chociaż ma dopiero sześć lat, to z piłką potrafi zrobić już wiele. Ale to efekt nie tylko talentu i pasji, ale także treningów pod okiem taty. -Zawsze idziemy do rozgrzewki, rozgrzewamy się, potem ćwiczenia i potem meczyk na sam koniec – mówi tata Kacpra.

6-latka z Rydułtów chce Ajax, Manchester City i PSV! Kacper Bywalec to następny Lewandowski!
6-latka z Rydułtów chce Ajax, Manchester City i PSV! Kacper Bywalec to następny Lewandowski!

Oczywiście wszystko w miarę chęci Kacpra. Rodzice nie zmuszają chłopca do treningów, chociaż przyznają, że ciężko go od piłki oderwać. Nawet po powrocie z treningu zdarza się, że Kacper dalej w domu bawi się piłką lub po prostu z nią zasypia. Jego postępy można śledzić na facebookowym profilu „Kacper piłkarz z Rydułtów”. Jeden z filmików ma już ponad 3 mln wyświetleń. Interesują się rodzice, ale nie tylko…

-Skauci, którzy rozglądają się tu w Europie za dziećmi są zainteresowani żeby zobaczyć go na żywo. I to jest Manchester City, zgłosił się też do nas tako Holender, który rekrutuje dzieci do Sparty Rotterdam, Ajaxu i PSV Eindhoven. Z polskich klubów to już byliśmy w Zagłębiu Lubin wylicza Artur Bywalec, tata Kacpra.

6-latka z Rydułtów chce Ajax, Manchester City i PSV! Kacper Bywalec to następny Lewandowski!
6-latka z Rydułtów chce Ajax, Manchester City i PSV! Kacper Bywalec to następny Lewandowski!

Jak przyznają rodzice – na profesjonalną piłkę przyjdzie jeszcze czas. Na razie to pasja i zabawa.
(Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close