AlarmRegionZdrowie

89 nowych przypadków koronawirusa na Śląsku. W sobotę przekroczymy 5000 zakażonych!

To możemy powiedzieć na pewno. Po dzisiejszej fali zakażonych w woj.śląskim – sobota, 16 maja będzie dniem, kiedy w woj.śląskim pęknie bariera 5000 zakażonych. Dzisiaj (15.05) bowiem licznik wyhamował na 4994 przypadkach. Tylko w popołudniowej fali służby informują o 89 nowych przypadkach w woj.śląskim.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

-Koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców: 4 mieszkańców powiatu mikołowskiego (najstarszy 77, najmłodszy 44 lata), 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (kobieta w sile wieku i 2 mężczyzn: w sile wieku i młody), 2 mieszkańców Tychów (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanki Żor w średnim wieku, 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 70, najmłodszy 24 lata), 3 mieszkańców Gliwic (2 kobiety i mężczyzna w sile wieku), 16 mieszkańców Katowic (najmłodszy 3, najstarszy 78 lat), młodego mieszkańca powiatu cieszyńskiego, starszej mieszkanki Sosnowca, starszego mieszkańca powiatu rybnickiego, młodego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego, starszej mieszkanki Rybnika, 7 mieszkańców Zabrza (najstarszy 48, najmłodszy 9 lat), 6 mieszkańców Piekar Śląskich (najstarszy 64, najmłodszy 31 lat), młodej mieszkanki Jastrzębia-Zdroju, 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (mieszkaniec w sile wieku i młoda kobieta), mieszkanki Chorzowa w sile wieku, mieszkanki powiatu żywieckiego w średnim wieku, mieszkańca powiatu częstochowskiego w średnim wieku oraz 32 pracowników kopalńpoinformował Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

 

Niestety, należy się spodziewać, że tendencja, w której to w woj.śląskim przypadków w kolejnych falach wyników będzie najwięcej – potrwa jeszcze dłuższy czas. Dzisiaj w kopalniach w całym regionie ruszył drugi etap badań przesiewowych. Do 17 maja przebadanych ma zostać 13.5 tysiąca górników. Wyniki testów będą spływały także przez kilka dni.

Niestety, cały czas rośnie liczna śmiertelnych ofiar koronawirusa w województwie śląskim. W szpitalu w Mikołowie zmarł 63-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu mikołowskiego.

Po zliczeniu najnowszych danych, liczba zakażonych koronawirusem w skali kraju przekroczyła już 18 tysięcy i wynosi dokładnie 18016 osób. 907 osób zmarło. W województwie śląskim liczba zakażeń koronawirusem zbliża się do 5 tysięcy i wynosi już 4 994. Zmarło 173 chorych. Mamy też 1061 ozdrowieńców.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: WSSE w Katowicach/Ministerstwo Zdrowia/Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Niewydolność nerek u 1/3 pacjentów chorych na COVID-19

Koronawirus w woj.śląskim: ponad 200 nowych zakażeń! Nie żyją kolejni mieszkańcy regionu

SZOK! Stworzył grę zachęcającą do okaleczania się, a nawet samobójstwa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close