RegionWiadomość dnia

9-letni Kacper z Rudy Śląskiej chce żyć jak dawniej. Chłopczyk ma glejaka [WIDEO]

O chorobie dowiedzieli się nagle. 9 – letni Kacper Grajdek z Rudy Śląskiej w połowie sierpnia poczuł ból głowy. Niestety – okazało się, że Kacperek ma glejaka. Teraz chłopczykowi próbują pomóc wszyscy

 

ZOBACZCIE KONIECZNIE TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ! [24-30.09.2018]

 

-Po tym bólu głowy nastąpił pierwszy w życiu atak padaczkowy, który był następstwem tej strasznej diagnozy. 27 września usłyszeliśmy że mamy do czynienia z tym potworem, który siedzi w głowie Kacperka – mówi Agnieszka Grajdek, mama Kacpra.

Kacper Grajdek z Rudy Śląskiej ma glejaka. Chłopczyk czeka na pomoc!
Kacper Grajdek z Rudy Śląskiej ma glejaka. Chłopczyk czeka na pomoc!

Kilka dni temu po wielu badaniach okazało się, że Kacper zmaga się z glejakiem wielopostaciowym. Choroba szybko postępuje. Kacper jest po częściowym usunięciu guza w płacie czołowo–skroniowym, ale w prawej części półkuli pozostał guz nieoperacyjny. Lekarze w Polsce nie pozostawiają złudzeń – i proponują leczenie paliatywne.

-Zrobimy wszystko co jest w naszej mocy choćbyśmy mieli pojechać na koniec świata, żeby było jak dawniej – mówi Agnieszka Grajdek, mama Kacpra. Rodzice Kacpra szukają teraz pomocy w całej Europie. Chcą spełnić jedno marzenie Kacpra, który próbuje żyć normalnie – choć życie bez kolegów i szkoły to już nie to samo.

-Żeby wyzdrowieć, żeby wszystko wróciło do normy i żeby było tak jak kiedyś – mówi Kacper Grajdek. Teraz Kacpra czeka chemioterapia i operacje, które są niezwykle kosztowne. Czasu nie zostało wiele. Pomóc może każdy.

Kacper Grajdek z Rudy Śląskiej ma glejaka. Chłopczyk czeka na pomoc!
Kacper Grajdek z Rudy Śląskiej ma glejaka. Chłopczyk czeka na pomoc!

 

Pomóc Kacprowi z Rudy Śląskiej, 9-latkowi u którego zdiagnozowano glejaka, można np. poprzez wpłaty:

Fundacja Pomóc Więcej
numer konta: 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Kacper Grajdek

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close