AlarmRegionWiadomość dnia

987. Ten numer może komuś uratować życie. Na Śląsku ruszyła infolinia dla bezdomnych

W woj.śląskim – jak każdej jesieni – uruchomiona została infolinia dla bezdomnych.

 

-Infolinia dla bezdomnych przebywających na terenie województwa śląskiego. Proszę czekać na połączenie – taki komunikat usłyszy każdy, kto zadzwoni pod całodobowy, bezpłatny numer 987. Od 1 listopada, czyli od momentu kiedy infolinia została uruchomiona, interweniowało za jej pośrednictwem ponad 40 osób.

-Polegało to między innymi na podaniu osobom dzwoniącym informacji na temat noclegowni, schronisk bądź też innych ośrodków gdzie udzielana jest pomoc doraźna osobom bezdomnym przebywającym na terenie naszego województwa. Poza samymi bezdomnymi dzwonią również osoby, które chcą pomóc bezdomnym, czyli jakby w ich imieniu – i pytają gdzie taką pomoc bezdomny może uzyskać – mówi Rafał Michniewicz, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Numer czynny jest jesienią i zimą. Tylko w ubiegłym roku w związku ze zgłoszeniami na ten numer podjęto ok. 400 interwencji. Liczba zgłoszeń wzrasta z reguły w mroźne dni. -Ważne jest, żeby reagować w każdej sytuacji, jest nie tylko infolinia 987 Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, jest telefon 986 straży miejskiej, 997. należy po prostu zadzwonić i powiadomić jeżeli sami czujemy opór przed nawiązaniem kontaktu. Bo są różne sytuacje – nawet takie, które mogą zagrażać bezpieczeństwu – mówi Jacek Marciniak, Dział ds. Bezdomnych MOPS w Katowicach. A tym jednym telefonem jesteśmy w stanie uratować komuś życie.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close