KrajRegion

Afrykańskie upały w Polsce. Lepiej nie wychodzić z domu!

Dzisiejszy dzień zaczął się upalnie. Nic nowego, bo poprzednie dni, również do najzimniejszych nie należały. Kolejne dni nie przyniosą ulgi, ma być gorąco, wręcz upalnie, co niesie zagrożenie dla zdrowia i życia przede wszystkim osób starszych i dzieci. Zaleca się aby nie wychodzić z domu, jeśli nie ma takiej potrzeby. Zapomnijcie również o wysiłku fizycznym podczas upałów!

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

Do Polski napływa gorące powietrze zwrotnikowe. W większości kraju temperatura powietrza wynosi od 27°C do 31°C w CIENIU!

Kolejne dni przyniosą upał z temperaturami rzędu 32°C-34°C. Chwilowym wytchnieniem może być czwartek, ale ochłodzenie, które wtedy wystąpi, będzie ledwie kilkustopniowe. Warto również podkreślić, że będą takie noce, kiedy temperatura powietrza nie spadnie poniżej 20°C. Po nieco chłodniejszym czwartku, w piątek najprawdopodobniej czeka nas ponowny, silny napływ powietrza zwrotnikowego i znaczny upał. Niezbyt silne ochłodzenie nastąpi dopiero w niedzielę.

Upałowi dość często towarzyszą również burze. Tak też będzie w tym tygodniu. Jeśli burze, to i silne porywy wiatru, opady gradu oraz ulewny deszcz.

Uważajcie na siebie!

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close