AlarmRegionWiadomość dnia

Akcja ratunkowa w Wigilię na Babiej Górze! GOPRowcy ratowali turystkę na Perci Akademików

Nie ma, że Wigilia, nie ma, że Święta. Ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR mają ręce pełne pracy. W Wigilię z Babiej Góry musieli sprowadzać turystkę, która utknęła w oblodzonym terenie.

 

 

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

Jak wynika z relacji ratowników GOPR, 27-latka zdecydowała się pójść w pojedynkę na Babią Górę. Zdaniem GOPRowców nie była na taką wyprawę w trudnych warunkach jakie panują w masywie Babiej Góry przygotowana. Wybrała jeszcze najtrudniejszą trasę. Efekt? Konieczność wzywania pomocy i ratownicy GOPR w akcji.

-Wigilijne popołudnie było pracowite dla ratowników sekcji babiogórskiej. W godzinach południowych zespół dyżurny z Markowych Szczawin prowadził techniczną akcję ewakuacji kobiety, która utknęła w eksponowanym i oblodzonym terenie. Po dotarciu w rejon zdarzenia, poszkodowana została zabezpieczona i przy pomocy technik linowych opuszczona w bezpieczne miejsce, a następnie sprowadzona do dolnego płaju. Działania były prowadzone w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych relacjonują ratownicy z Beskidzkiej Grupy GOPR. Ratownicy apelują o rozwagę przy wychodzeniu w góry.

 

źródło: GOPR Beskidy facebook
foto: M. Moskwa
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

GKS Katowice będzie grał mecze na imponującym stadionie. Miasto rozpisało już przetarg

Brutalny napad w Psarach. Bandyci skatowali do nieprzytomności ekspedientkę [WIDEO]

Wszystkie karetki pogotowia będą żółte. Pierwsze cztery są już w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close