RegionWiadomość dnia

Wszystkie karetki pogotowia będą żółte. Pierwsze cztery są już w Katowicach

Cztery nowe karetki trafiły do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Będą w kolorze żółtym zgodnie z nowymi wymaganiami Unii Europejskiej, dzięki temu mają być bardziej widoczne na ulicach.

 

 

Chcecie ogrzać sobie serducha w tych trudnych czasach? Klikajcie w WIDEO! TOP 5 Silesia Flesz

 

-Nie to nie tylko kolor. Są oczywiście dla nas dodatkowe udogodnienia, przede wszystkim tę ambulansy przyszły już korpusami, czyli urządzeniami do ucisku klatki piersiowej, co duże znaczenie ma, gdy tylko dwie osoby jeżdżą w zespole podstawowym ratownictwa medycznego – mówi Mariusz Grzanka, starszy ratownik medyczny.

Do Katowic przyjechały pierwsze 4 żółte karetki. Wkrótce wszystkie będą w takim kolorze
Do Katowic przyjechały pierwsze 4 żółte karetki. Wkrótce wszystkie będą w takim kolorze

W tym roku do szpitali wojewódzkich, oddziałów zakaźnych, jednoimiennych, szpitali miejskich i powiatowych w województwie Śląskim trafiła kwota 280 mln złotych w ramach funduszu solidarnościowego wsparcia.

-Wymieniamy tą flotę na nowoczesne ambulansy, jak widać naprawdę tam nie brakuje już kompletnie niczego jest to przystosowane do przewozu pacjentów covidowych na początku w tej pierwszej fali były z tym trudności, potem trzeba było te wszystkie ambulansy dezynfekować, czyli wyłączaliśmy można powiedzieć je z trybu funkcjonowania, musiało to przejść procedurę. Teraz ta sytuacja jest zupełnie inna są tunele, rękawy, gdzie tych pacjentów można oczywiście zabezpieczyć, przewieźć bezpiecznie i dla załogi i dla pacjentamówi Jakub Chełstowski marszałek województwa Śląskiego.

Oprócz czterech ambulansach typu C dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, nowa karetka trafi również do Żor, Tychów, Bytomia, Gliwic, Chorzowa i Świętochłowic.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Emerytury i renty w górę! Podwyżka od marca 2021 roku

Pięć osób i domownicy, czyli Wigilia 2020 w świetle obostrzeń. W Sylwestra tez zakazów sporo

Nielegalna wycinka kasztanowców w Katowicach. Jest komunikat urzędu miasta

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close