KrajRegionWiadomość dnia

Pięć osób i domownicy, czyli Wigilia 2020 w świetle obostrzeń. W Sylwestra tez zakazów sporo

Wigilia dla pięciu osób plus domownicy i zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Obostrzenia wprowadzone przez rząd podzieliły Polaków, bo nie wszyscy się z nimi zgadzają.

 

 

Chcecie ogrzać sobie serducha w tych trudnych czasach? Klikajcie w WIDEO! TOP 5 Silesia Flesz

– W granicach rozsądku. To wszystko zależy od podejścia indywidualnego.
– Czyli słusznie, że są te obostrzenia.
– No, naturalnie – mówi Józef Stróżyk, mieszkaniec Katowic.

– Może rodziny nie są aż tak liczne, że zawsze spotykają się w tak olbrzymim gronie. Akurat w naszej rodzinie nie stanowi to problemu, bo my spotykamy się zazwyczaj w gronie 8, czy 10 osób, także dla nas nie ma żadnej zmiany. Natomiast przy licznych rodzinach na pewno jest to problem – mówi Monika, mieszkanka Będzina.

Wiele osób uważa wprowadzone restrykcje za nieuzasadnione. W poniedziałek Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar stwierdził, że wprowadzony w Sylwestra zakaz przemieszczania się jest bezprawny. Dziś w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie, zgodnie z którym w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia od godz. 19 do 6 rano przemieszczanie się możliwe będzie tylko i wyłącznie w ramach wykonywania pracy, czy „zaspokajania niezbędnych potrzeb”. W skromniejszym gronie ma też przebiegać Wigilia, ale policja – mimo wszystko – uspokaja.

– Oczywiście nie będziemy nawiedzać ludzi w Wigilię, czy święta, czy jakikolwiek inny dzień. Oczywiście mogą się zdarzyć przypadki, że zawitamy do takiego mieszkania, ale tylko i wyłącznie w celu interwencji, zgłoszonej interwencji. Jeżeli rzeczywiście zastaniemy tam większą liczbę osób, to wtedy będziemy interweniować. Natomiast na pewno nie będziemy odwiedzać poszczególnych mieszkań i sprawdzać, ile tam jest osób – mówi asp. szt. Adam Jachimczak, KWP w Katowicach.

Zarówno rząd, jak i policja podkreślają, że w stosowaniu się do obostrzeń chodzi o zdrowy rozsądek. To tym bardziej istotne, że na horyzoncie jest już szczepionka na COVID-19.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Z Wielkiej Brytanii do Polski nie dolecisz. Loty zawieszone!

Największa sieć handlowa w Polsce ogłosiła podwyżki dla pracowników. 200 zł więcej od 2021r.

Takich samochodów jest już naprawdę niewiele! Piękne, zabytkowe Volvo spłonęły w Bielsku [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close