KrajRegion

Akcja Znicz 2019: Do soboty na drogach zginęło 16 osób

Tragiczny bilans długiego weekendu na drogach. W całej Polsce od czwartku do soboty włącznie w 200 wypadkach zginęło 16 osób, a 259 zostało rannych. Policja złapała prawie 800 pijanych kierowców.

 

 

Spiderman grasuje po Bytomiu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Akcja Znicz 2019 trwa na drogach w całym kraju. Więcej policji spotkamy nie tylko wokół nekropolii, tłumnie w tych dniach odwiedzanych, ale także na lokalnych oraz tranzytowych drogach. Niestety – bilans wypadków jest tragiczny. W ponad 200 wypadkach zginęło do soboty 16 osób, 259 odniosło obrażenia.

Jak zwykle szybko zapełnia się statystyka pijanych kierowców. Tych, którzy wsiedli za kierownicę na podwójnym gazie, policja złapała już prawie 800.

Akcja Znicz 2019 rozpoczęła się 31 października i potrwa dzisiaj do późnych godzin wieczornych. Właśnie w niedzielę, 3 listopada policja spodziewa się największego ruchu na drogach – rozpoczyna się bowiem powroty z wyjazdów na groby bliskich.

Policja rzuciła na drogi wzmożone siły – bezpieczeństwa pilnuje ponad 4500 funkcjonariuszy, wspieranych przez Żandarmerię Wojskową. Wykorzystywane są radary, wideorejestratory, a także nieoznakowane radiowozy. W akcji Znicz 2019 udział bierze także policyjna grupa SPEED. Niestety – na śląskich drogach ostatnie dni są tragiczne. Tylko wczoraj i tylko w 2 wypadkach na DK 94 i na S1 zginęły 3 osoby. Policja apeluje o bezpieczną jazdę.

autor: Wojtek Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sceny jak z horroru. Matka rzuciła dzieckiem o asfalt, potem kopała je w głowę!

Tragiczna sobota na śląskich drogach – zginęły trzy osoby!

Tak niskiego bezrobocia nie było od 30 lat!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close