Region

Alarm bombowy w szkole w Sosnowcu. Za głupim żartem stoją dwaj 14-latkowie

Alarm bombowy w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Gwiezdnej w Sosnowcu, to tylko żart. Za swoją głupotę odpowiedzą teraz dwaj 14-latkowie, którzy poinformowali, że w szkole jest bomba. Kara dosięgnie również rodziców nastolatków, gdyż to oni będą musieli pokryć koszty całej akcji.

 

TOP 5 Silesia Flesz radzi, jak stracić fortunę i jak zrobić oborę w Obornikach?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W poniedziałek, po godzinie 8.00, na numer alarmowy zadzwonił anonimowy mężczyzna, który poinformował, że w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 jest bomba. Dyrektor szkoły zadecydowała o tym, że wszystkie osoby znajdujące się w budynku mają go opuścić. Łącznie ewakuowano ponad 400 osób. Policjanci i strażacy dokładnie sprawdzili całość posesji i okazało się, że nie ma tam żadnego ładunku wybuchowego. Równolegle sosnowieccy kryminalni prowadzili intensywne czynności, żeby ustalić dane anonimowego „ żartownisia”. Nie zajęło im to dużo czasu. Już trzy godziny później wiedzieli, że odpowiada za to dwóch 14-latków- uczniów tamtejszej szkoły.

Z nieletnimi sprawcami przeprowadzono czynności. Nie potrafili oni dokładnie wyjaśnić dlaczego to zrobili- całość miała być ponoć jednie żartem. Nawet jeśli tak było, żart ten może się okazać dla ich rodziców bardzo kosztowny, może się bowiem okazać, że będą oni musieli pokryć koszty całej akcji, które są niebagatelne. O dalszym losie nieletnich przestępców zdecyduje sąd orzekający w sprawach nieletnich.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Duda na 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz: Fałszowanie historii i wykorzystywanie Auschwitz to bezczeszczenie pamięci ofiar! [WIDEO]

Dwóch nastolatków strzelało do księży! Są już w rękach policji [FOTO]

Szok! 19-latka zabiła swojego ojczyma. Tragedia w Bobrownikach

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close