AlarmRegionWiadomość dnia

Ale SYF!!! Związkowcy z Sierpnia 80 wysypali węgiel w biurach posłów PiS! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Po tym, jak dzisiaj (17.02) rano zakończył się strajk ostrzegawczy w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej, związkowcy z WZZ Sierpień 80 odwiedzili biura poselskie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Węgiel wysypali między innymi w biurze Adama Gawędy – sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W poniedziałek 17 lutego rano odbył się 2-godzinny strajk ostrzegawczy w kopalniach należących do PGG. Na tym jednak akcja niektórych związkowców się nie zakończyła. Zaraz po zakończonym strajku grupa związkowców między innymi z Sierpnia 80 i Solidarności odwiedziła „z prezentami” biura poselskie i senatorskie parlamentarzystów PiS. Prezent to węgiel. Wątpliwe jednak, że ktokolwiek z „obdarowanych” z takich prezentów się cieszy.

Opublikowany przez Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80" Poniedziałek, 17 lutego 2020

Związkowcy między innymi z Sierpnia 80 oraz Solidarności bezpardonowo wysypali bowiem węgiel w biurach posłów i senatorów PiS. Węgiel wysypano między innymi w biurze senatora Wojciecha Piechy, czy posła Adama Gawędy. U każdego wysypano po kilka worków węgla.

Co akcja miała na celu? Wyjaśnia nam Patryk Kosela, rzecznik prasowy WZZ Sierpień 80:

-Adam Gawęda był dobrym parlamentarzystą, lecz okazał się być fatalnym ministrem odpowiedzialnym za górnictwo. To minister likwidacji górnictwa, bądź też lansiarstwa swojej własnej osoby. To od czasu, gdy odpowiada za branżę, górnictwo szoruje po dnie i puka od spodu. Co robi w tym czasie minister Gawęda? Lansuje się. Przykładem jest dzień dzisiejszy. Był pierwszy od lat strajk w górnictwie, a minister lansował się brylując na konferencji w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Nie chcemy takiego ministra, niech odejdzie do showbiznesu i lansuje się na ściankach, skoro znalazł nagle do tego powołanie. Ponoć Kinga Rusin szuka chętnych…mówi portalowi www.tvs.pl Patryk Kosela z Sierpnia 80.

Adam Gawęda to nie jedyny parlamentarzysta PiS, który ma swoje biuro do posprzątania.

-Byliśmy dziś w biurach poselskich wszystkich posłów PiS w województwie śląskim. Wysypaliśmy im węgiel. Ten węgiel, który zalega na przykopalnianych zwałach naszych kopalń, bo szeroko importowany jest ten „ruski”. To nie ostatnia tego typu akcja. Walka trwa! – dodaje rzecznik WZZ Sierpień 80, Patryk Kosela.

Tymczasem w biurze poselskim Adama Gawędy, ministra do spraw górnictwa…

Opublikowany przez Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80" Poniedziałek, 17 lutego 2020

Po dzisiejszym (17.02) strajku ostrzegawczym Polska Grupa Górnicza rano wydała oświadczenie. Wyraziła w nim nadzieję, że akcja strajkowa będzie przeprowadzona odpowiedzialnie.

– Nasza oferta brzmi: bądźmy ostrożni, bo widzimy, co dzieje się wokół górnictwa; poczekajmy do zakończenia pierwszego półrocza, w lipcu dokładnie wszystko przeanalizujemy i policzymy; do tego czasu starajmy się jak najlepiej pracować i zobaczymy, jak będziemy w stanie podzielić wypracowane zyski. Dotychczas – przez lata funkcjonowania PGG – dzięki dobremu i odpowiedzialnemu dialogowi między zarządem a stroną społeczną udało się zachować stały wzrost płac, przy utrzymaniu bezpieczeństwa finansowego spółki. To wielka wartość, której nie możemy dziś zaprzepaścić – podkreśla Tomasz Rogala, prezes PGG S.A.

Na 28 lutego związkowcy zaplanowali manifestację w Warszawie, poprzedzi ją referendum strajkowe.

Opublikowany przez Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80" Poniedziałek, 17 lutego 2020

autor: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Porwano 10-letniego chłopca! Uruchomiono system Child Alert

Nagrobek Kazimierza Kutza uszkodzony! Ktoś wyrył na nim krzyż

Strajk w kopalniach i zakładach PGG! Trwa protest ostrzegawczy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close