RegionWiadomość dnia

Andrzej Duda na Orszaku Trzech Króli w Skoczowie: Każdy może przyjść i być między nami [WIDEO]

Prezydent Andrzej Duda w Skoczowie. Wziął tu m.in. udział w Orszaku Trzech Króli.

 

Tłumy w koronach na Rynku w Skoczowie. Prezydent Andrzej Duda przyjechał wraz z małżonką, aby wziąć udział w uroczystościach związanych ze Świętem Trzech Króli. Hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Skoczowie brzmiało: Bóg jest dla wszystkich.

Prezydent Andrzej Duda w Skoczowie. Wziął tu m.in. udział w Orszaku Trzech Króli

 

Jak mówi w Skoczowie prezydent Andrzej Duda, Polska i Polacy również są otwarci na każdego. -Każdy może przyjść i być między nami, jeżeli szanuje naszą tradycję. Jeżeli szanuje naszą wiarę, jeżeli szanuje nasze przekonania. Jeżeli nie chce ich naruszać, to nieważne czy jest biały, czy jest śniady, czy ma ciemną skórę. Jest człowiekiem, któremu my, jako chrześcijanie – jesteśmy winni szacunek. Uznanie jego godności ludzkiej i tego samego, w związku z tym, oczekujemy od niego. To właśnie w święcie Trzech Króli jest wielka symbolika tej właśnie zasady – powiedział w swoim przemówieniu w Skoczowie Andrzej Duda, Prezydent Polski.

 

Prezydent Andrzej Duda w Skoczowie. Wziął tu m.in. udział w Orszaku Trzech Króli

W trakcie wydarzenia publiczność śpiewała kolędy, a pierwsza dama wręczyła nagrody za najlepsze korony. Orszak Trzech Króli odbył się w Skoczowie po raz czwarty. Tradycyjnie zakończył go barwny polonez. (Łukasz Kądziołka)

Prezydent Andrzej Duda w Skoczowie. Wziął tu m.in. udział w Orszaku Trzech Króli
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close