AlarmKrajRegionSport

Andrzej Gmitruk nie żyje! Trener Adamka i Szpilki zginął w nocy w pożarze domu!

Ogromna tragedia i strata nie tylko dla świata sportu. Nie żyje Andrzej Gmitruk. Słynny trener takich wybitnych bokserów jak Tomasz Adamek czy Artur Szpilka zginął w pożarze swojego domu w miejscowości Hipolitów.

 

Gramy w kolejową grę, szukając dzików niszczących osiedla i jadąc różowym autobusem ? ZOBACZCIE TOP 5 SILESIA FLESZ

Andrzej Gmitruk nie żyje! Taka informacja zmroziła dzisiaj wszystkich. Wybitny trener bokserski zginął w pożarze domu. Straż pożarna w Długiej Kościelnej ok. 4.00 nad ranem dostała sygnał, że w jednym z domów w miejscowości Hipolitów wybuchł pożar. Strażacy, którzy ruszyli do walki z ogniem. Niestety – na ratunek dla Andrzeja Gmitruka było już za późno.

-Dzisiejszego poranka tj. 20 listopada doszło do tragicznego zdarzenia w Hipolitowie. O godzinie 4:00 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domu jednorodzinnego. W wyniku pożaru smierć poniósł jeden z najlepszych trenerów kadry bokserskiej. Ochotnicza Straż Pożarna w Długiej Kościelnej składa najszczersze kondolencje rodzinnie i bliskim – napisali na swoim fb strażacy-ochotnicy z Długiej Kościelnej, którzy ruszyli na ratunek.

Na razie nie ma zbyt wielu szczegółów tej tragedii. Okoliczności i przyczynę pożaru ustala policja i prokuratura.

Andrzej Gmitruk był jednym z najlepszych polskich trenerów boksu. Prowadził najlepszych polskich pięściarzy. Zaczynał od prowadzenia juniorów w Polskim Związku Bokserskim. Z Legią Warszawa, którą trenował – zdobył bokserskie mistrzostwo Polski. Jego kariera nabrała potem tempa.

Pod jego wskazówkami uczyli się i walczyli tacy bokserzy,. jak Andrzej Gołota, Artur Szpilka czy Tomasz Adamek. Ostatnio Gmitruk trenował Artura Szpilkę, który w Arena Gliwice zmierzył się 10 listopada z Mariuszem Wachem. Tak wtedy Gmitruk mówił o swoim podopiecznym:

Jeden z najbardziej doświadczonych polskich trenerów boksu miał 67 lat…
(WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close