RegionWiadomość dnia

Anty-antyaborcyjny protest przejechał przez Katowice [WIDEO]

Kolejne protesty w sprawie aborcji. Dzisiaj przez Katowice przejechało kilka samochodów obklejonych plakatami i sporych rozmiarów billboard. Cel – zwrócenie uwagi na to, co dzieje się w Warszawie. Grupa posłów złożyła wniosek, który może doprowadzić do uznania za niezgodne z konstytucją wykonanie aborcji w przypadku ciężkich wad płodu.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: W sklepach znowu GODZINY DLA SENIORÓW! Nie wszyscy są tym zachwyceni

–Wiemy jaki jest niby Trybunał Konstytucyjny i wiemy jak bardzo służy władzy. W związku z tym spodziewamy się, że orzeczenie nie będzie zgodne z niczym, ale będzie po myśli władzy. Kobiety będą skazane na to, żeby ze świadomością, że urodzą zdeformowane, potwornie cierpiące i skazane na śmierć w ciągu kilku dni dziecko, że one będą to dziecko musiały przez 9 miesięcy nosić pod sercem. To jest torturamówi Katarzyna Majchrzak, współorganizatorka protestu.

To może być dopiero początek protestów, bo kobiety obawiają się, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego da zielone światło do ograniczenia prawa do aborcji. Niewykluczone jednak, że zaplanowana na czwartek rozprawa nie przyniesie żadnego rozstrzygnięcia.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close