RegionWiadomość dnia

Aparthotele na Muchowcu nie powstaną? Prezydent Katowic wydał oświadczenie

Aparthotele na Muchowcu nie powstaną? 21 września zapadła decyzja dotycząca budowy kompleksu 4 budynków Aparthotelu wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Francuskiej w Katowicach. Marcin Krupa wydał jednak w tej sprawie oświadczenie.

 

Zobacz koniecznie najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW TYGODNIA SILESIA FLESZ 01-07.10.2018

Projekt aparthotelów na Muchowcu zakładał budowę ośmiu luksusowych budynków. Z częścią mieszkalną miał być połączony parking na 280 samochodów, a także centrum fitness i basen. Prezydent Katowic, Marcin Krupa, wydał w tej sprawie oświadczenie:

  1. Nie dopuścimy do realizacji tej inwestycji w Dolinie Trzech Stawów.
  2. Podległe mi służby popełniły błąd – decyzją została podjęta pochopnie, bez uwzględnienia wszystkich istotnych uwarunkowań. Dolina Trzech Stawów to miejsce rekreacji i wypoczynku dla wszystkich mieszkańców. I taki też charakter tego miejsca powinien pozostać. Ponadto omawiana działka nie posiada infrastruktury niezbędnej do realizacji takiej inwestycji. Ponadto uważam, że w tym przypadku powinna zostać obowiązkowa sporządzona ocena oddziaływania inwestycji na środowisko.
  3. Decyzja wydana przez Wydział Kształtowania Środowiska nie jest prawomocna.
  4. O kolejnych krokach w tej sprawie będę Państwa informował na bieżąco.

Zobaczcie również: Najlepsi drwale zmierzyli się w konkursie w Katowicach


Źródło: UM Katowice

Materiał Radosława Nosala:

Wkrótce miał być tu jeden wielki plac budowy. Poza obiektami sportowymi zgodnie z planami miały tu powstać 4 budynki apart-hotelowe, czyli mieszkania, których wynajem jest zbliżony to systemu, który działa w hotelach. „Miały”, bo choć trzy tygodnie temu katowiccy urzędnicy wyrazili zgodę na powstanie kompleksu, to dziś już zastanawiają się jak budowę powstrzymać.

Zbyt pochopnie, zbyt szybko została wydana decyzja środowiskowa, natomiast w tej chwili zostały uruchomione inne środki, które pozwolą nam tutaj zachować tą dotychczasową rolę, do której wszyscy mocno przywiązaliśmy się, czyli rolę rekreacyjną służącą przede wszystkim mieszkańcom na terenie Doliny Trzech Stawów – mówi Ewa Lipka, UM Katowice.

Stanowczy sprzeciw wobec decyzji swoich urzędników wyraził już prezydent Katowic Marcin Krupa, który nie zgadza się na zmianę rekreacyjno-sportowego charakteru okolicy. Pod koniec września zgodził się na to Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta w Katowicach. Po interwencji prezydenta Krupy Miejski Zarząd Ulic i Mostów złożył odwołanie od decyzji środowiskowej.

-Dodatkowo jutro, aby uzyskać 100% pewności, aby to miejsce nie zostało zabudowane, złożę w trybie pilnym wniosek do rady miasta o rozpoczęcie procedury planistycznej tak, aby skutecznie zatrzymać realizację tej inwestycji – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Na razie nie wiadomo jakie będą konsekwencje decyzji prezydenta i czy w razie zatrzymania inwestycji miasto nie będzie musiało zapłacić kary finansowej spółce Acive Life, która miała wybudować w tym miejscu aparthotele. Przedstawiciele inwestora nie chcą na razie wypowiadać się w tej sprawie.

CZYTAJ TAKŻE: Tychy: SZOK! Samochód osobowy zawisł nad skarpą! [ZDJĘCIA]

Tychy: SZOK! Samochód osobowy zawisł nad skarpą! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close