KrajRegion

Atom zniszczy śląskie kopalnie? Politycy Platformy Obywatelskiej biją na alarm! [WIDEO]

Dokąd zmierza polskie górnictwo? Pytają posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy są zaniepokojeni informacjami, że rząd planuje wybudować elektrownię atomową, co ma się przełożyć na mniejsze zapotrzebowanie na węgiel.

 

-To się proszę państwa wiąże z tym, że wydobycie węgla ma spaść o 15 mln ton do roku 2030. Dla zobrazowania sytuacji powiem tak -PGG włącznie z przejętymi ostatnio kopalniami przejętymi z KHWma wydobywać 31 mln ton na rok, czyli połowa tego wydobycia jakby zniknie – uważa Krzysztof Gadowski, poseł na Sejm RP. -Po dwóch latach rządu odczuwam wyraźnie, że to co obiecywano kiedyś ma się nijak do tego co jest realizowane krok po kroku. Jeśli dokonamy analizy programu dla górnictwa węgla kamiennego, który przedstawił rząd z tymi zadaniami, które są wykonywane to są po prostu dwie nie przecinające się płaszczyzny – mówi Andrzej Czerwiński, poseł na Sejm RP.

Atom zniszczy śląskie kopalnie? Politycy Platformy Obywatelskiej biją na alarm!

Tydzień temu posłowie Platformy Obywatelskiej wysłali do premiera Mateusza Morawieckiego pismo z apelem o wypłatę rekompensat za utracony deputat węglowy grupie osób, którym na mocy zeszłorocznej ustawy świadczenia się nie należą. O wysłanie podobnych listów zwrócili się też do emerytów górniczych i wdów po górnikach pominiętych przez rząd PiS. (Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Atom zniszczy śląskie kopalnie? Politycy Platformy Obywatelskiej biją na alarm! [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close