AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Autostrada A4 Katowice – Kraków: Pierwszy etap remontu zakończony. Ruszają kolejne prace

Pierwszy etap remontu części nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków przebiegł zgodnie z harmonogramem. Taka sama organizacja ruchu i zachowanie dwóch pasów w każdym kierunku będą obowiązywać podczas prac przy każdym kolejnym odcinku. Od 11 czerwca do 22 lipca wymieniana będzie nawierzchnia na jezdni w kierunku Krakowa, na odcinku 4 km pomiędzy Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach (km od 386+450 do 390+400).

 

W piątek, 10 czerwca, około godziny 20.00 rozpoczną się prace związane z przełożeniem stalowych barier bezpieczeństwa oraz oznakowaniem nowej organizacji ruchu. Potrwają one do godzin wieczornych 11 czerwca. W tym czasie na obu jezdniach autostrady A4 Katowice-Kraków czynny będzie tylko jeden pas ruchu. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h. Dwa pasy ruchu w każdym kierunku mają być z powrotem czynne od godzin wieczornych 11 czerwca. –Prace związane z wymianą nawierzchni prowadzimy w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Przez ostatni miesiąc użytkownicy naszego odcinka autostrady A4 mogli się przekonać, że remontowane odcinki jezdni są stosunkowo krótkie, a remont przebiega z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Wyjątek stanowią krótkotrwałe okresy związane z przestawieniem stalowych barier bezpieczeństwa, rozdzielających przeciwne kierunki ruchu – wyjaśnia Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

 

Podczas remontu na jezdni do Katowic czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas w kierunku Krakowa. Na jezdni w kierunku Krakowa jeden pas ruchu będzie zamknięty, drugi będzie przejezdny. Sporadycznie, ze względów technologicznych, wymagane będzie krótkotrwałe zamykanie pojedynczych pasów ruchu. Remont tego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków zakończy się 22 lipca br. Na czas Światowych Dni Młodzieży prace zostaną przerwane. 2 sierpnia br. rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku jezdni do Katowic pomiędzy Węzłami Jeleń i Balin, a następnie w rejonie Węzła Brzęczkowice w Mysłowicach, także na jezdni w kierunku do Katowic.

 

Szczegółowe informacje na temat terminów i zmian w organizacji ruchu można znaleźć na stronach internetowych: www.autostrada-a4.pl, www.ia4.pl, na twitterze (@A4KatKra), facebooku (a4katowicekrakow) oraz w Punktach Informacji Drogowej. Wykonawcą wartego ponad 40 mln zł kontraktu na wymianę prawie 60 km z ok. 122 km nawierzchni obu jezdni autostrady A4 Katowice-Kraków jest konsorcjum spółek z grupy Pavimental. Całość prac ma się zakończyć w listopadzie 2017 roku.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close