AlarmRegionWiadomość dnia

Awaria w oczyszczalni ścieków w Jaworznie! Ścieki płyną do rzeki Przemsza! [FOTO]

Awaria w oczyszczalni ścieków w Jaworznie! Awaria nastąpiła w pompowni przy ul. Batorego – informują Wodociągi Jaworzno.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Awaria w oczyszczalni ścieków w Jaworznie nastąpiła w sobotę, 14 września.

-W dniu wczorajszym na skutek awarii doszło do rozszczelnienia zbiornika przepompowni ścieków przy ul. Batorego. Niezwłocznie po otrzymaniu sygnału o awarii służby techniczne Wodociągów Jaworzno podjęły standardowe działania naprawcze mające na celu przywrócenie normalnej pracy obiektu. Udało się to dopiero w późnych godzinach nocnych. Jednak po kilku godzinach pracy, zbiornik uległ kolejnej awarii. W dniu dzisiejszym (15.09) wznowiono prace naprawcze w komorze zbiornika oraz niezwłocznie przekazano informację do publicznej wiadomościczytamy w oświadczeniu na fb Wodociągów Jaworzno.

Ekipy naprawcze robią co mogą, aby jak najszybciej usunąć awarię, jednak pracują w bardzo trudnych warunkach. –Warunki pracy, ze względu na specyfikę obiektu i materii w niej płynącej, są ciężkie. Na skutek awarii ścieki trafiające do przepompowni zostały czasowo przekierowane przelewem burzowym do rzeki Przemsza. W najbliższym czasie rozważana jest również możliwość ich ozonowania – informują Wodociągi Jaworzno.

Sytuacja na godzinę 15.00 w niedzielę, 15 września w związku z awarią w oczyszczalni ścieków w Jaworznie wyglądała następująco:

– wciąż trwają prace naprawcze.
– już dziś około godziny 19:00 planowane jest uruchomienie ozonatorki, której zadaniem będzie ozonowanie ścieków w celu eliminacji z nich zanieczyszczeń biologicznych.
– w dniu dzisiejszym także rozpocznie się transportowanie ścieków beczkowozami z pompowni bezpośrednio na oczyszczalnie, co znacznie zmniejszy ilość ścieków trafiających do przelewu burzowego.
– prowadzone są rozmowy z firmami zewnętrznymi, które specjalizują się w usuwaniu tego typu awarii m. in. dysponują właściwym sprzętem spawalniczym. Swoją pracę związaną ze spawaniem i wzmocnieniem zbiornika rozpoczną już jutro rano.
– wszystkie właściwe służby o powstałej awarii zostały poinformowanie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory: Leszek Piechota z PiS przewidział przyszłość? Numer listy wyborczej miał na materiałach od kilku dni!

Dwie nagie bohaterki kreskówek na murze. Kontrowersyjne graffiti powstało w Rybniku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Katowice: Policyjna grupa SPEED pędziła za Ferrari. Po DK 86 zasuwał ponad 180 km/h! [WIDEO]

źródło: Wodociągi Jaworzno/fb
red: W.Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close