Bardzo blisko niespodzianki! Autobus Irańczyków odjechał jednak z przystanku „bramka”

Remis był bardzo blisko! Waleczna Reprezentacja Iranu stawiła czoła jednemu z najsilniejszych teamów na świecie – Hiszpanii. Dzielnie bronili się przez godzinę, grając całym zespołem na własnej połowie. Niezawodny Costa dał minimalną wygraną Hiszpanom. Z pewnością nie są oni zadowoleni zarówno z gry jak i wyniku spotkania. Iran – Hiszpania 0:1.

„Defensywa” to od początku synonimiczne słowo do „Iran”. Postawili tzw. „autobus w bramce” od pierwszej minuty spotkania. Użytkownicy twittera zareagowali momentalnie:

Gra Iranu przynosiła wymierne efekty, dopiero w 42 minucie Hiszpanie zdołali skonstruować sytuację bramkową. Po dryblingu i dobrym podaniu Isco, Silva oddał strzał z szóstego metra. Jego uderzenie zostało jednak zablokowane.

W samej końcówce pierwszej części spotkania próbował jeszcze Isco. Jego strzał został zablokowany na linii „szesnastki”.

Statystyki po pierwszej połowie:

Na drugą część spotkania Hiszpanie wyszli z zupełnie innym nastawieniem. Pique w 49. minucie uderzył na irańską bramkę, został jednak zablokowany.

Reprezentacja Hiszpanii dopięła swego dopiero w 54. minucie. Kolejno Iniesta do Costy, próba blokady Ramina, ponownie Costa i 0:1 dla Hiszpanów!

Rzut wolny, zamieszanie w polu karnym i gol dla Iranu! Do idealny scenariusz piłkarzy z bliskiego wschodu. w 62. minucie Irańczycy cieszyli się z niestety nieuznanej bramki.

w 82. minucie bardzo groźny atak przygotował Iran! Mehedi uderzył jednak nad poprzeczką.

Do samej końcówki Hiszpanie kontrolowali grę i niestety każdy wielbiciel niespodzianek musiał obejść się smakiem.