Bardzo wyrównany mecz na Mistrzostwach Świata! Dania minimalnie pokonuje Peru

Bardzo ambitna postawa Peru nie pozwoliła nawet zremisować meczu z Danią. Duńczycy wykazali się większym doświadczeniem stadionowym, strzelili jedną, ważną bramkę i wracają z trzema punktami! Dzięki dzisiejszej wygranej zajmują drugie miejsce w tabeli grupy C, depcząc po piętach naszpikowanej gwiazdami Reprezentacji Francji. Peru-Dania 0:1.

Pierwsza połowa zaczęła się od ataków zarówno Peruwiańczyków jak i Duńczyków, ale pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Peru. W 13 minucie Carillo sprytnie zszedł z prawej strony i oddał groźny strzał, piłkę odbił jednak Schmeichel.

Po okresie dobrej gry Duńczyków zdarzyła się kuriozalna sytuacja w ich polu karnym. Do gry musiał wejść system VAR, który pokazał, że Peruwiańczykom należy się rzut karny! Cueva posłał jednak piłkę w trybuny i na przerwę piłkarze schodzili ze stanem 0:0.

Statystyki po pierwszej połowie:

Druga połowa zaczęła się od spokojnej gry zarówno jednej jak i drugiej drużyny

W 57 minucie ciekawie zapowiadała się akcja Peruwiańczyków. Ponownie Cueva: doskonałym zwodem położył Kjaera, podał do Floresa, ten jednak strzelił obok bramki.

Na odpowiedź Duńczyków nie musieliśmy czekać długo. Dwie minuty później szybką kontrę przeprowadził Eriksen, podał prostpodale do do Poulsena, który pewnie uderzył obok bramkarza. 0:1 dla Danii.

Peruwiańczycy próbowali natychmiast odpowiedzieć. Dobra akcja w 64 minucie Guerrero, dośrodkowanie z prawej strony jednak wprost w ręce duńskiego bramkarza!

Peruwiański zespół ciągle próbował odrobić straty. W 73 minucie Carillo prostopadle do Advinuculi, ten jednak nie sprawił większych problemów ze złapaniem piłki Schmeichelowi.