SportWiadomość dnia

BATE Borysów-Piast Gliwice: RELACJA na żywo minuta po minucie!

Chcecie wiedzieć, jak poradzi sobie Piast Gliwice w meczu z BATE Borysów w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów? Mecz już dzisiaj od 19.00, a my sprawdzamy dla Was, co dzieje się na boisku w Borysowie na Białorusi, gdzie Piast gra swoje historyczne spotkanie w LM. Mecz, na który czekają nie tylko całe Gliwice!

Dziękujemy wszystkim za śledzenie naszej relacji. Na kolejną zapraszamy w tym samym miejscu za tydzień. Umówieni 😉

Dobry wynik w Borysowie!

Opublikowany przez Piast Gliwice Środa, 10 lipca 2019

[20.53] KONIEC!!!! 1-1 Turecki arbiter (w myśl zasady Panie Turek – kończ Pan ten mecz) zakończył 2. połowę meczu. BATE Borysów – Piast Gliwice 1-1. Wszystko rozstrzygnie się za tydzień przy Okrzei 20! Ale pamiętać trzeba o tym, że o ile Piast gra świetnie z kontry, to BATE lepiej gra na wyjeździe niż u siebie. Oj, będzie się działo!

[20.52] O mamo! Wolny dla BATE! Co za horror w końcówce! Stasevich dośrodkował, a de facto strzelił na bramkę! Spadało pod poprzeczkę ale wybronił Plach!

[20.51] Piąta z pięciu doliczonych minut, ostatnie sekundy szans na zmianę rezultatu!

[20.45] Nominalny kapitan Piasta wchodzi na boisko. Gerard Badia za wyraźnie zmęczonego Valencię

[20.45] Dragun się doigrał! Druga żółta i w efekcie czerwona kartka za nadepnięcie na stopę Sokołowskiego! BATE w osłabieniu na ostatnie minuty

[20.43] BATE zamieszkało na chwilę na połowie Piasta, ale żadnej składnej akcji nie udało się Białorusinom zmontować. 3 minuty do końca!

[20.40] Zmiana w Piaście Gliwice. Schodzi strzelec bramki – Piotr Parzyszek, na ostatnich kilka minut szansę dostaje debiutant w barwach Piasta –  Aquino

[20.30] Felix chciał iść w ślady Kirkeskova. Strzał jednak wysoko ponad poprzeczką. Piast ma już na koncie 17 sytuacji bramkowych! Posiadanie piłki 56%

[20.38] Ależ strzał Kirkeskova! O włos od gola! Bramkarz BATE z trudem wybił atomowe uderzenie

[20.34] Groźna akcja BATE, trzech na trzech! Na szczęść strzał na szczęście zablokowany

[20.33] Sokołowski z rozciętym łukiem brwiowym, ale zmiany na szczęście nie będzie

[20.32] Strzelec bramki dla BATE znowu w meczowym raporcie. Dragun dostał żółtą kartkę

[20.30] Kapitalny strzał Valencii zablokowany na 11. metrze. Piast znowu „ciśnie” i BATE znowu zaczyna się gubić

[20.29] Parzyszek za daleko wypuścił sobie futbolówkę, nie odzyskał już jej Felix. Szkoda, bo Piast powoli otrząsa się z szoku po stracie gola i znowu zaczyna fajnie grać piłką

[20.27] Uros Korun pokazał teraz, co to znaczy wyjaśnić sytuację – genialna interwencja kasująca groźny kontratak. Brawo Uros!

[20.26] Zjeżdżają w dół statystyki – posiadanie piłki 53% Piast, 47% BATE

[20.25] Panu Bogu w Okno – część 2. Tym razem w futbol amerykański zagrał z wolnego Kirkeskov.

[20.22] Zmiana w BATE. Hervaine Moukam schodzi z boiska, w jego miejsce trener Aleksey Baga wstawia Nemanje Milica

[20.21] Niestety. 1-1. Gol dla BATE Borysów zdobyty przez Stanisława Draguna, Stasevich do końca poszedł za piłką prawą stroną boiska, dośrodkował i Dragun z takiej odległości pomylić się nie mógł

[20.19] Rożny dla BATE, dośrodkowanie Stasevicha, ale wybija piłkę zespół Piasta

[20.19] Jak się strzela Panu Bogu w okno pokazał teraz Konczkowski. Szkoda, bo można to było rozegrać nieco inaczej.

[20.18] Nie wiemy co się dzieje na linii Fornalik – Dziczek, ale piłkarz schodząc z murawy nawet nie podał ręki trenerowi. Tak się po prostu nie robi…

[20.17] Zmiana w zespole Piasta. Wchodzi Soskołowski, który zmienia Dziczka

[20.16] Niedobrze wygląda gra Piasta od mniej więcej 10 minut – nerwowo, szarpanie, głupie faule i straty piłki

[20.16] Uffff, lekki strzał z wolnego Moukama prosto w rękawice Placha

[20.15] Piast chciał uspokoić grę w środkowej strefie boiska, głupia strata piłki i kolejny faul Dziczka i mamy wolny niewiele ponad 30 metrów od bramki Piasta Gliwice

[20.13] Co się dzieje? Czerwiński za wejście w nogi przeciwnika dostał żółtą kartkę!
[20.12] Groźnie w polu karnym Piasta, ale spalony wyjaśnia sytuację i całe szczęście. Bo mogło być niedobrze

[20.12] Ojojoj! Nerowowo się robi! Dziczek powstrzymał groźną kontrę, ale nieprzepisowo i zobaczył żółtą kartkę.

[20.09] Kirkeskov faul i niestety żółta kartka. Musi teraz uważać na to, co robi, żeby nie zobaczyć czerwonej. To pierwsza żółta kartka dla Piasta, BATE ma już na swoim koncie dwa żółte kartoniki w tym spotkaniu

[20.07] Ależ szansa i znowu Konczkowski! Z granicy pola karnego po wymianie podań strzelał Konczkowski! Piast ani myśli stawiać autobusu w bramce i cały czas groźnie atakuje!

[20.05] Pędził tam prawą stroną Konczkowski, ale nie dał rady i z kontry nic nie wyszło

[20.03] Widać,  że BATE chce zabrać się za odrabianie strat, tylko czy znajdą sposób na rzadko mylącą się dzisiaj defensywę Piasta?

[20.01] Ruszamy z drugą połową! Do boju Piast!!!

Koniec pierwszej połowy #BATEPIA!

[19.46] Koniec pierwszej połowy i życzymy sobie i kibicom Piasta, żeby co najmniej taki sam wynik widniał na tablicy po kolejnych 45 minutach!

[19.46] Coś się złego dzieje z BATE, to nie jest ta sama drużyna, która grała już w fazie grupowej LM. Piast miał w 1. połowie 10 sytuacji bramkowych – BATE tylko jedną!

[19.45] Minutę dolicza sędzie techniczny do pierwszej połowy spotkania

[19.44] Uros Korun chciał zasadzić Białorusinom gola do szatni, ale strzał głową baaaardzo niecelny

[19.40] Czyżby na naszych oczach pisała się nowa piłkarska historia? Trzymamy kciuki i nawet nie udajemy, że redakcja jest dzisiaj na niebiesko-czerowono 🙂

GOOOOOOOOOOOOL!Piotr Parzyszek dobija strzał Jorge Felixa i zdobywa bramkę! Prowadzimy! —⏱ 35' | #BATEPIA 0-1

[19.39] Kapitalna interwencja Placha! Ocalił prowadzenie dla Piasta

[19.37] Jeeeeeeest!!!! Piast Gliwice prowadzi w Borysowie!!!! Gola zdobywa Piotr Parzyszek!!!!! Parzyszek dopadł do odbitej po wcześniejszym strzale piłki i nie dał szans bramkarzowi

[19.35] Simović mógł zostać ulubieńcem kibiców Piasta, po tym jak o mało nie wrzucił własnemu bramkarzowi samobója! Ależ było blisko!

[19.32] Arcy groźna sytuacja BATE! O włos od utraty gola! Oszukana jak dzieci we mgle obrona Piasta (plus Konczkowski ;-), dwa prostopadłe podania i Stasevich przed szansą na pokonanie Placha. Na szczęście – szansa niewykorzystana!

[19.30] Kolejny celny strzał Dziczka – wcale się nie dziwimy, że chcą go w Serie A. Spoza pola karnego po koronkowej wymianie podań. Niestety – prosto w bramkarza

[19.27] Prawą stroną kontra BATE, ale akcja kończy się wywrotką Moukama

[19.24] Groźnie pod bramką Piasta, po wolnym jak między słupki między obrońców Piasta wbiega Stasevich, ale mija się z piłką

[19.21] O mamo! Dziczek trudna piłka, trudna decyzja, strzał zza pola karnego i blisko słupka!

[19.20] AAAAAAAAAAAAA! Jorge! Będzie Ci się to śniło po nocach! Praktycznie sam na sam z bramkarzem po podaniu w pole karne i… nic z tego tym razem ;-( Ale 60% posiadania piłki nadal Piast Gliwice!

[19.16] Piast ciśnie, jak w sparingu z Miedzią! Tylko gdzie te 7-1? Kibice wierzą, że będzie 😉 A na trybunach piknik na maksa i zgodowe fany, bo BATE i Piast to sztama jakich mało!

[19.15] Ależ szkoda! Kapitalna setka Czerwińskiego! Piłka zeszła mu z głowy, kiedy główkował w polu karnym po rzucie wolnym!

[19.14] Dośrodkowanie Jorge Felixa tak silne, że zamieniło się w strzał, który piąstkować musiał bramkarz BATE

[19.10] Z boiska schodzi Filipenko, wchodzi w drużynie BATE Simović. Bardzo szybka, ale wymuszona urazem zmiana

[19.09] Posiadanie piłki już lepsze 😉 65% Piast – 35% BATE. Żeby to się jeszcze chciało na bramki dla gliwiczan przełożyć… 😉

[19.08] Dragun z BATE prosił o pomoc medyczną, ale piłkarz mistrza Białorusi już wrócił do gry

[19.06]  Bylibyśmy niesprawiedliwi, gdybyśmy nie przedstawili też składu jedenastki BATE Borysów 😉

źr: BATE Borysów

[19.04] Na razie statystki „dziewicze” – posiadanie piłki 50/50, zero sytuacji bramkowych.

[19.01] Piast od razu ostro do przodu, bez respektu dla zaprawionego w europejskich bojach BATE!

[19.00] I rozpoczęli! Historyczny dla Piasta mecz! Pierwszy w historii klubu z Okrzei 20 mecz w eliminacjach Ligi Mistrzów rozpoczęty! To już 28 raz, kiedy drużyna z Polski będzie chciała dostać się do piłkarskiego raju, jakim jest LM!

[18.44] Piotr Parzyszek, najskuteczniejszy strzelec Piasta przed meczem: Chciałbym nastrzelać dużo goli, ale nieważnie, kto strzela, ważne żeby drużyna zanotowała dobry wynik

[18.43] Mecz BATE Borysów – Piast Gliwice poprowadzi arbiter z Turcji, Mete Kalkavan

[18.40] Znamy już skład, jakim Piast Gliwice zagra z BATE Borysów:

Takim składem Waldemar Fornalik będzie walczył o II rundę eliminacji Ligi Mistrzów z BATE Borysów (fot.Piast Gliwice)

Murawa na stadionie BATE Borysów świetnie utrzymana, skład zdrowy – Piastowi Gliwice pozostaje tylko wygrać mecz w eliminacjach Ligi Mistrzów!

Piast Gliwice trenował już na boisku BATE Borysów. Obiekt "Piastunkom" bardzo się podoba. fot. Piast Gliwice
Piast Gliwice trenował już na boisku BATE Borysów. Obiekt „Piastunkom” bardzo się podoba. fot. Piast Gliwice

Piłkarze Piata mają już za sobą trening na stadionie w Borysowie. Piłkarze są obiektem mistrza Białorusi zachwyceni.

Pierwszy gwizdek w meczu BATE Borysów – Piast Gliwice w eliminacjach Ligi Mistrzów o 19.00. Ekipa Mistrzów Polski na Białoruś dotarła już wczoraj.

Końcowe odliczanie

Trwa końcowe odliczanie ⏳✌️⏱ Już tylko godziny dzielą nas od pierwszego meczu #BATEPIA ?⚽️?