AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Będą bezpłatne szczepienia dla seniorów

Bezpłatne szczepienia dla seniorów ruszą po raz kolejny w Sosnowcu, gdzie miejski samorząd uruchomił akcję bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla osób starszych. Program profilaktycznych szczepień dedykowany jest tylko dla mieszkańców Sosnowca, którzy ukończyli przynajmniej 60 lat. Zaszczepić można się do 30 listopada w kilku punktach na terenie miasta. – Planujemy zaszczepienie około 1500 osób w wieku 60 lat i powyżej – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dla osób w wieku 60 lat i powyżej posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) lub odpowiednio I grupa z w/w schorzeniami szczepienia będą wykonywane w miejscu zamieszkania pacjenta. Szpital Miejski będzie wykonywał również szczepienia wyjazdowe w siedzibach Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego oraz w Przychodni MILOWICE, natomiast nie znamy jeszcze dokładnych terminów tych wyjazdów.

 

Realizatorami programu w tym roku są:

Sosnowiecki Szpital Miejski Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Szpitalnej 1

For Help. Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 73

NZOZ Nasza Przychodnia z siedzibą przy ul. Kisielewskiego 2

Fundacja Unia Bracka w ramach dwóch lokalizacji: w Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów przy ul. Dmowskiego 6a i w Przychodni Brackiej Kazimierz-Juliusz przy ul. Ogrodowej 1.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close