RegionZdrowie

Będzie in vitro w Mysłowicach. Radni podjęli decyzję

Radni z Mysłowic podjęli uchwałę, która dotyczy przyjęcia programu polityki in vitro. Właśnie odbyło się głosowanie w tej sprawie.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Podczas sesji radni byli niejednogłośni, ale ostatecznie przyjęli program pn. „Chcemy być rodzicami – program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Mysłowic w latach 2021-2024”.

Jak wynika z treści programu w Mysłowicach z niepłodnością zmaga się blisko 3000 par. Program przewiduje dofinansowanie do leczenia metodą in vitro w wysokości 6 tys. zł dla 60 par rocznie.

Podobny program od lat działa choćby w Sosnowcu. W czwartek miasto ogłosiło cztery kliniki, które w tym roku będą udzielały świadczeń medycznych z tego zakresu. W Sosnowcu w latach 2021-2024 z programu będzie mogło skorzystać ok. 160 par.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W województwie śląskim brakuje miejsc dla pacjentów z koronawirusem [WIDEO]

Nowe obostrzenia w Polsce. Zamknięte sklepy, zakłady fryzjerskie i przedszkola [SZCZEGÓŁY OBOSTRZEŃ]

Policjanci doczekali się szczepień. Wszyscy chętni mają zostać zaszczepieni w około 5 tygodni

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close