Będzie listopadowa kwesta. Hospicjum z Gliwic szuka wolontariuszy
Tutaj każdy może pomóc. Gliwickie Hospicjum Miłosierdzia Bożego poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przy tradycyjnej, listopadowej kweście. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na codzienną działalność, ale także modernizację placówki.
Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!
– Każdego roku nasze kwesty listopadowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy hojnie wspierają akcję. Podczas zeszłorocznej zbiórki udało nam się zebrać rekordową kwotę 245 603 zł. To wielkie wsparcie dla hospicjum. Liczy się każda złotówka, bo cel, na który zbieramy pieniądze, jest ważny. Potrzebujemy 200 pełnoletnich wolontariuszy, którzy będą kwestować oraz osoby do pomocy przy organizacji kwesty, m.in. do plombowania i oklejania puszek – zachęca Halina Dendek, koordynator wolontariuszy w gliwickim Hospicjum.
Osoby zainteresowane pomocą mogą się zgłaszać poprzez formularz na stronie www.hospicjum.gliwice.pl (zapisy już ruszyły). Hospicjum można też wesprzeć wrzucając pieniądze do puszek podczas kwesty, która odbędzie się 31 października i 1 listopada na ośmiu gliwickich cmentarzach oraz nekropoliach w Knurowie, Sośnicowicach i Pilchowicach.
Z powodu pandemii COVID-19 tegoroczna kwesta odbędzie się w zmienionej formie, bez udziału osób niepełnoletnich – dla młodzieży opracowano bezpieczny sposób włączenia się w kwestę internetową. Zaangażowanych zostanie też mniej wolontariuszy – tylko dwustu, nie około tysiąca, jak w latach poprzednich.
Zebrane podczas kwesty środki wspomogą codzienną działalność placówki, ale też modernizację hospicjum, której efektem będzie zdecydowana poprawa jakości życia pacjentów.
Przypominamy, że rozbudowa Hospicjum Miłosierdzia Bożego przy ul. Daszyńskiego rozpoczęła się w 2018 r. Obecnie gotowa jest bryła trzeciego budynku, który połączył dwa istniejące. Teraz rozpocznie się montaż instalacji i podłączanie do sieci ciepłowniczej. Po ukończeniu inwestycji, nowoczesny obiekt ma być dostosowany do potrzeb chorych i spełniać wymogi stawiane oddziałom opieki paliatywnej. Na powierzchni łącznie około 1800 m2 znajdą się m.in. sale chorych, gabinety zabiegowe i lekarskie, pokój pielęgniarek, kaplica, kuchnia, magazyny, zaplecza socjalne, dział farmacji oraz serwerownia. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb chorych i będzie pozbawiony barier architektonicznych, przez co stanie się w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Źródło i foto: UM Gliwice
REKORD zakażeń koronawirusem i zgonów. Na Śląsku powstanie specjalny szpital
Rolnicy zablokowali drogi i idą na wojnę z PiS. „Cała ustawa jest do kosza!”
Śląskie: Nie żyje proboszcz parafii w Ustroniu. Miał koronawirusa!