RegionWiadomość dnia

Śląskie: Nie żyje proboszcz parafii w Ustroniu. Miał koronawirusa!

Zmarł proboszcz parafii ewangelickiej w Ustroniu – PIotr Wowra. Był proboszczem parafii ewangelicko – augsburskiej w Ustroniu a także radcą Konsystorza i delegatem do Synodu Kościoła luterańskiego w Polsce. Był chory na koronawirusa, zmarł 7 października.

 

 

Informację o śmierci księdza z Ustronia przekazał portal Luteranie.pl. Ksiądz Piotr Wowra po tym, jak zachorował na COVID-19, trafił do kliniki w Krakowie. Zmarł tutaj w środę, 7 października. Miał 57 lat, pozostawił żonę.

Ksiądz Piotr Wowry urodził się w Cieszynie 12 czerwca 1963 roku. Po studiach teologicznych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie został ordynowany na księdza w dniu 13 grudnia 1987 roku w Świętochłowicach, przez ks. biskupa Janusza Narzyńskiego.

Po wikariacie w parafii Św. Trójcy w Warszawie (1987-1990) i w Ustroniu (1990-1993), został w Ustroniu najpierw proboszczem pomocniczym (1993-2007), a następnie w roku 2007 wybrany proboszczem parafii ewangelickiej w Ustroniu.
W latach 2007 – 2016 radca diecezjalny Diecezji Cieszyńskiej. Członek Synodu Kościoła XIV kadencji. W 2016r. został wybrany na radcę Konsystorza Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Z głębokim żalem w sercu informujemy, że dziś 07.10.2020 r. nad ranem odszedł do Pana nasz proboszcz ks. radca Piotr…

Opublikowany przez Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu Środa, 7 października 2020

Ks. Piotr Wowry był inicjatorem i Prezesem Ewangelickiego Stowarzyszenia Maria-Marta w Ustroniu, zrzeszającego osoby niepełnosprawne.
Ks. Piotr Wowry od 2007 r. był v-ce prezesem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego w Ustroniu. Wspierał ekumeniczne działania na rzecz jedności chrześcijan, w szczególności dialogu katolicko- luterańskiego na terenie miasta, powiatu i regionu poprzez organizowanie nabożeństw ekumenicznych, uroczystości patriotycznych, prelekcji, wystaw, licznych koncertów.

Ks. Piotr Wowry zajmował się także nauczaniem młodzieży . Był współautorem książek do lekcji religii. Za działalność na rzecz drugiego człowieka, w roku 2018, odznaczony Złotą Odznaką „Za zasługi dla województwa śląskiego”.

Śp. ks. Piotr Wowry pozostawił żonę Karinę i całą ustrońską parafię. Na razie nie jest znana data pogrzebu proboszcza z Ustronia.

 

red: W.Żegolewski
źródło: Luteranie.pl/Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: 75 osób nie żyje! Ponad 3 tys. nowych zakażeń! Dane Ministerstwa Zdrowia

Sanepid w powiecie tarnogórskim jednak nie powstanie. Do prośby nie przychylił się wojewoda śląski [WIDEO]

Świat wirtualny może stać się jedynym rzeczywistym? Gry komputerowe stały się kusząca alternatywą

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close