Region

Sanepid w powiecie tarnogórskim jednak nie powstanie. Do prośby nie przychylił się wojewoda śląski [WIDEO]

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna na terenie powiatu tarnogórskiego nie powstanie. Do prośby nie przychylił się wojewoda śląski. O utworzenie placówki apelowała Rada Powiatu Tarnogórskiego.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Sytuacja w powiecie w zakresie nadzoru sanitarno-epidemiologicznego nie wygląda dobrze, a wręcz wygląda źle. Powiat tarnogórski jako jeden z pierwszych powiatów wspomógł sanepid i sfinansował badania mobilne dla mieszkańców ponieważ mieszkańcy czekali i nie mogli się skontaktować z sanepidem i zgłaszali nam radnym, staroście bardzo duże potrzeby w tym zakresie i wielkie problemy – mówi Dariusz Wysypoł, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego.

Powiat tarnogórski obsługiwany jest obecnie przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną z Bytomia. W sumie ta obsługuje blisko 370 tysięcy mieszkańców. Jak wskazywali radni – wiele stacji obsługuje zdecydowanie mniej mieszkańców. Podobne apele przyjęły rady miasta i gmin w Tarnowskich Górach, Świerklańcu, Ożarowicach, Miasteczku Śląskim czy Kaletach. Wojewoda śląski do prośby w formie apelu się jednak nie przychylił.

Przede wszystkim analizy wykazały, że nie ma potrzeby na tę chwilę tworzenia dodatkowych oddziałów. Te jednostki sanitarne, które są w województwie śląskim obecnie wywiązują się ze swoich zadań, mimo że jest epidemia i są chwilowe utrudnienia w tych jednostkach, ale te na bieżąco staramy się rozwiązywać. Drugim czynnikiem są koszty finansowe. Utworzenie dodatkowego sanepidu w Tarnowskich Górach wiązałoby się z dodatkowymi kosztami – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Zatrudniona musiałaby być także dodatkowa kadra a już dziś są problemy ze znalezieniem pracowników do już istniejących jednostek. Rada Powiatu Tarnogórskiego zapowiadają, że tak łatwo się nie poddadzą i chociażby o utworzenie filii sanepidu w powiecie tarnogórskim będą walczyć.

Autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Obrońcy Kamila i pumy Nubii mówią o policyjnej nagonce! Mundurowi szukają pokrzywdzonych

Ktoś na Śląsku wygrał prawie 10 mln zł! Kumulacja Lotto rozbita!

Rekonstrukcja rządu przesunięta. Minister Czarnek ma koronawirusa!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close