KrajRegionWiadomość dnia

Rekonstrukcja rządu przesunięta. Minister Czarnek ma koronawirusa!

Zaplanowana na poniedziałek, 5 września rekonstrukcja rządu na razie odsunięta w czasie. Powód? koronawirus u Przemysława Czarnka. Przyszły minister edukacji ma COVID-19 i niewykluczone, że oprócz niego izolacji poddanych zostanie jeszcze kilku innych ministrów.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Przyszły minister edukacji – Przemysław Czarnek ma koronawirusa! Taka informacja obiegła dzisiaj wszystkie media lotem błyskawicy. Ale na tym, że minister trafi teraz na izolację sprawa się nie kończy. Dzisiaj bowiem miała mieć miejsce rekonstrukcja rządu i prezentacja nowych ministrów i wiceministrów. Miała – bowiem rekonstrukcja rządu odsunięta została w czasie.

Jak poinformował Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas – oprócz Czarnka prawdopodobnie kwarantanna czekać może jeszcze kilku ministrów. Zaprzysiężenie rządu będzie możliwe najwcześniej za tydzień. To miało się odbyć już dzisiaj o 15.00 w Pałacu Prezydenckim. Jednak wykrycie koronawirusa u Przemysława Czarnka, przyszłego wciąż ministra edukacji i nauki plany te skutecznie przekreśliło.

 

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się już do prezydenta Andrzeja Dudy o wyznaczenie innego terminu zaprzysiężenia rządu po rekonstrukcji. Teraz służby sanitarne sprawdzają z kim Czarnek w ostatnich dniach miał kontakt i z kim osoby, które miały styczność z przyszłym ministrem się spotykały.

Kto oprócz Czarnka trafi na kwarantannę? Jak informuje RMF FM – na pewno wicepremier Jacek Sasin, dla którego będzie to już czwarta kwarantanna. -Na kwarantannę zostali skierowani także szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oraz obecny jeszcze minister edukacji Dariusz Piontkowski, jak również wiceminister klimatu, Jacek Ozdoba. Wszystkie te osoby miały w ciągu ostatnich 3 dni dłuższy kontakt z Przemysławem Czarnkiem – informuje RMF FM.

Kwarantanna ominie premiera Morawieckiego oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego. Z nimi bowiem Czarnek ostatnio kontaktu nie miał, co wykazało dochodzenie epidemiczne.

 

Co do samego zaprzysiężenia nowych ministrów i wiceministrów – niewykluczone, że termin „za tydzień” uda się skrócić. Żaden z nowych szefów resortów nie jest bowiem objęty kwarantanną, w grę wchodzi także uroczystość zaprzysiężenia przeprowadzona online. Jednak według Głównego Inspektora Sanitarnego, Jarosława Pinkasa – zaprzysiężenie nowego rządu możliwe będzie nie wcześniej niż za tydzień, aby w tym czasie dokładnie przetestować członków rządu. -Można przebadać członków rządu, ale nie wcześniej niż 7 dni od kontaktu – to jest minimum – podkreślił Pinkas w rozmowie z reporterem RMF FM.

 

źródło: RMF FM
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Komisja liturgiczna Episkopatu: Komunia na rękę nie jest profanacją!

Aligator z Odry złapany! Tyle, że to chyba nie aligator [ZDJĘCIA]

Major HUBAL ma swój pociąg! Można już pojechać „Hubalczykiem” [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close