AlarmRegionWiadomość dnia

REKORD zakażeń koronawirusem i zgonów. Na Śląsku powstanie specjalny szpital

Kolejny rekord zakażeń Covid 19. W skali kraju to 3003 osoby, zmarło kolejnych 75 osób. W województwie śląskim mamy 286 przypadków. Najwięcej zakażeń odnotowano w powiatach: żywieckim (29), kłobuckim (26), częstochowskim (46), Rudzie Śląskiej (20) i Katowicach (14). Na Śląsku ma zostać wyznaczony specjalny, stricte koronawirusowy szpital

 

 

SZOOOOOK!!! Ksiądz nie przyjdzie po kolędzie! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Badania wykryły w województwie śląskim 286 osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej zakażeń odnotowano w powiatach: żywieckim (29), kłobuckim (26), częstochowskim (46), Rudzie Śląskiej (20) i Katowicach (14).

Pojawiły się nowe ogniska zakażeń, m.in. w urzędzie miejskim w Pszowie, w którym obecnie wykryto 6 zakażonych pracowników. Przebywają oni w izolacji domowej w dobrym stanie, a 11 kolejnych urzędników jest w kwarantannie.

Wstrzymano przyjęcia na oddział neonatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu Zdroju po tym, gdy okazało się, iż 4 pielęgniarki mają pozytywny wynik SARS-CoV-2. Aktualnie cały personel jest w trakcie pobierania wymazów do badań.

6 strażników Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej przebywa w izolacji domowej z powodu zakażenia, a 6 kolejnych jest w kwarantannie.

W powiecie kłobuckim, który obecnie jest w strefie czerwonej, pojawiają się zakażenia od osób chorych, które wykryto w minionych tygodniach u pracowników jednego z większych zakładów pracy. Niestety, pojawiło się nowe ognisko w kłobuckim szpitalu, w którym służby sanitarne odnotowały już 10 zakażonych osób wśród personelu i 8 pacjentów oddziału wewnętrznego.

Również w szpitalu miejskim w Częstochowie wykryto ognisko koronawirusa, a badania na oddziale geriatrycznym ujawniły 17 zakażonych pacjentów i 8 członków personelu.

Zakażenie pojawiło się także w klasztorze OO. Paulinów Jasna Góra w Częstochowie, w którym służby sanitarne objęły izolacją 25 chorych zakonników.

W Szczekocinach z kolei z jednym z przedsiębiorstw badania wykazały zakażenia u 5 pracowników, którzy zostali odizolowani, a pozostali pracownicy, decyzją właściciela zakładu, zostali także przebadani.

Obecnie w województwie śląskim zabezpieczonych jest blisko 1100 łóżek w szpitalach I, II i III stopnia dla pacjentów podejrzanych oraz zakażonych koronawirusem. Na wczoraj po południu zajętych było 369 łóżek. Jeśli chodzi o ilość tzw. łóżek respiratorowych, tych jest 87, a zajętych 23. Informacje w tym zakresie znajdą Państwo w zakładce Covid – 19 na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego: https://www.katowice.uw.gov.pl/covid-19

Zabezpieczone są także miejsca w izolatorium w Ustroniu, których jest obecnie 168, a zajętych 39.

Trwają uzgodnienia w sprawie wyznaczenie tzw. szpitala koordynującego w naszym województwie – szczegóły przedstawi w najbliższym czasie minister zdrowia na konferencji prasowej.

 

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
redakcja: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: 75 osób nie żyje! Ponad 3 tys. nowych zakażeń! Dane Ministerstwa Zdrowia

Sanepid w powiecie tarnogórskim jednak nie powstanie. Do prośby nie przychylił się wojewoda śląski [WIDEO]

Świat wirtualny może stać się jedynym rzeczywistym? Gry komputerowe stały się kusząca alternatywą

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close