KrajRegion

Będzie zażalenie na brak aresztu dla podejrzanych ws. prywatyzacji Ciechu [WIDEO]

Sąd Rejonowy w Katowicach nie zdecydował o aresztowaniu podejrzanego w sprawie nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciechu b. wiceministra skarbu Pawła T. i ministerialnego urzędnika Tomasza Z. Wiadomo, że od tej decyzji odwoła się prokuratura.

 

Prokuratura odwoła się od decyzji katowickiego sądu rejonowego, który odmówił aresztowania b. wiceministra skarbu Pawła T. i b. ministerialnego urzędnika Tomasza Z., podejrzanych o nieprawidłowości w sprawie prywatyzacji Ciechu. W całej sprawie zarzuty usłyszało sześć osób (źr:TVP Info)

Spółka Ciech, poinformowała, że sprzedaż akcji miała miejsce w 2014 roku i „wydarzenie to pozostaje bez związku z jej bieżącą działalnością biznesową” oraz że „sprzedaż akcji odbyła się w drodze najbardziej transparentnego procesu zmiany kontroli na rynku kapitałowym”. Sprawa jest rozwojowa, a prokuratura nie wyklucza, że mogą się w niej pojawić kolejni podejrzani.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close