RegionSilesia Informacje

Będzin: byli uzbrojeni po zęby i chcieli zdemolować mieszkanie

W Będzinie dwaj napastnicy uzbrojeni w siekierę, kuszę oraz noże i pistolet hukowy postanowili odwiedzić byłą partnerkę jednego z nich…

Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum Będzina. Tam tymczasowe schronienie znalazła była partnerka życiowa 48-latka. Udręczona kobieta postanowiła opuścić konkubenta, który się nad nią znęcał.

Mężczyzna nie chciał jednak dać za wygraną. Razem ze swoim 43-letnim znajomym zjawili się pod drzwiami mieszkania. Mężczyźni nie zostali wpuszczeniu do środka, dlatego postanowili wyważyć drzwi. Będąc już w środku, zastraszyli kobietę siekierą oraz kuszą. Dodatkowo szukali ewentualnego łupu. Ich szczególne zainteresowanie wzbudził telewizor oraz sprzęt audio. Resztę wyposażenia mieli zamiar zniszczyć.

Ich plan w pewnością doszedł by do skutku, gdyby nie interwencja będzińskich policjantów, którzy zostali wezwani przez pokrzywdzoną w chwili, gdy napastnicy dobijali się do drzwi. Dalszym losem zatrzymanych zajmie się teraz sąd i prokurator. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close