RegionWiadomość dnia

Będzin: Domowa plantacja konopi zlikwidowana. Policja przejęła 560 krzewów

Kolejna duża plantacja konopi indyjskich w woj. śląskim zlikwidowana. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że plantacja znajduje się na terenie jednego z budynków w będzińskiej dzielnicy Grodziec.

 

#WIOSNA chce zamykać kopalnie na Śląsku!? I dlaczego prezydent Mysłowic szuka truciciela kotów? Sprawdź najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ!

Po dotarciu do opuszczonego budynku kryminalni znaleźli i zabezpieczyli prawie 560 krzewów narkotycznej rośliny. W ręce policjantów wpadł także sprzęt i urządzenia służące do hodowli oraz pielęgnacji konopi. Policjanci ustalili ponadto tożsamość właściciela plantacji. Jego zatrzymanie i postawienie przed obliczem sądu jest tylko kwestią czasu.

-W niedzielę w godzinach popołudniowych udali się do tego miejsca. Tam w opustoszałym budynku znaleźli profesjonalnie przygotowaną plantację konopi na której znajdowało się łącznie prawie 560 sadzonek nielegalnych krzewów. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli również sprzęt i urządzenia służące do produkcji narkotyku – mówi kom. Paweł Łotocki, KPP w Będzinie.

Policja zna już tożsamość osoby odpowiedzialnej za tę uprawę. Funkcjonariusze przekonują, że jej zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close