RegionWiadomość dnia

Będzin: Tysiąc miejsc pracy i nowa fabryka! Zakłady Johnson Electric powstają w Będzinie [ZDJĘCIA]

Na terenach inwestycyjnych położonych w Będzinie pomiędzy ulicami Zagórską i Krakowską, na granicy z Sosnowcem, przy nowo powstałym układzie komunikacyjnym przy ulicy Cieszkowskiego, powstają miejsca pracy dla kilkuset osób. W październiku ubiegłego roku firma deweloperska Panattoni Europe kupiła teren o powierzchni 4 ha 6567 m kw. Obecnie trwa tu budowa fabryki Johnson Electric, która w tej chwili mieści się w kilku budynkach w Dąbrowie Górniczej. -Powstająca hala produkcyjna będzie miała powierzchnię ponad 8 tys. metrów kwadratowych, z możliwością dalszej rozbudowy. Do tego zostanie zbudowane zaplecze socjalno-biurowe oraz parking dla pracowników, mieszczący 350 samochodów. Rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce planowane jest już pod koniec wakacji tego roku – mówi Dyrektor Zarządzający Johnson Electric Poland.

 

-Cieszę się, że firma Johnson Electric wybrała właśnie nasze miasto. Lokalizacja fabryki na terenie Będzina to niewątpliwie olbrzymi sukces gospodarczy, być może największy od kilkudziesięciu lat. W powstającej fabryce znajdzie zatrudnienie około 1000 osób. Będzie to potężny „zastrzyk” nie tylko dla będzinian, ale także dla bezrobotnych osób z terenu całego Zagłębia, który w dużym stopniu pomoże rozwiązać problem zatrudnienia – mówi prezydent Będzina Łukasz Komoniewski. W nowo powstającej fabryce produkowane będą systemy napędowe, podzespoły i systemy sterowania dla branży samochodowej, medycznej i AGD.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Będzin: Tysiąc miejsc pracy i nowa fabryka! Zakłady Johnson Electric powstają w Będzinie [ZDJĘCIA]”

  1. Jestem zainteresowany pracą . jestem bardzo pracowity .sumienny .szybko się uczę . pracowałem w Jonshon w Siemianowicach .praca mi się podobała itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close