RegionWiadomość dnia

Będzin: „Wilk z Wall Street” level: „robisz to źle”

Dwaj mężczyźni postanowili sprawdzić, jak to jest mieć 5-zerową kwotę na koncie. Pomysł na biznes? Wyłudzenie kredytów bankowych. Takie kredyty chcieli dostać po uprzednim przedłożeniu do wniosku kredytowego sfałszowanych dokumentów z danymi fikcyjnej osoby. Mężczyźni w wieku 44 i 42 lat, w chwili, gdy pojawili się w jednym z hoteli na umówioną z przedstawicielami banku finalizację umów, zostali zatrzymani przez będzińskich policjantów.

 

W trakcie przeszukania ich samochodu oraz miejsc ich zamieszkania, kryminalni zabezpieczyli między innymi broń palną, urządzenia do skanowania danych z kart kredytowych i bankomatowych, urządzenia do zagłuszania zabezpieczeń centralnych zamków samochodowych oraz kilkadziesiąt dokumentów- dowodów osobistych, praw jazdy i kart bankomatowych, wystawionych na różne nazwiska. Sprawa jest rozwojowa, a będzińscy śledczy nie wykluczają, że zarzuty, które ostatecznie usłyszą aresztowani, mogą obejmować więcej podobnych przestępstw.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close