RegionWiadomość dnia

Będzin: Znęcała się nad 95-letnią matką. Osłabiona i odwodniona staruszka trafiła do szpitala

Decyzją będzińskiego sądu, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 64-latka, podejrzana o znęcanie psychiczne i fizyczne nad swoją 95-letnią matką. Kobieta, która zamieszkała razem z seniorką, miała zapewnić jej należytą dla wieku, opiekę. Staruszka odwodniona i osłabiona, z fizycznymi śladami znęcania, trafiła do szpitala.

 

Pod koniec zeszłego tygodnia do czeladzkiego szpitala przewieziona została przez pogotowie ratunkowe, 95-letnia mieszkanka Będzina. Ocena stanu zdrowia staruszki dokonana przez dyżurujących lekarzy wykazała, że kobieta jest osłabiona i odwodniona. Ponadto, na ciele seniorki znajdowały się ślady mogące świadczyć o znęcaniu się nad nią. Będzińscy policjanci ustalili, ze opiekę nad 95-latką w jej mieszkaniu od pewnego czasu sprawowała jej 64-letnia córka. Ustalenia w dochodzeniu potwierdziły jednak, że pobyt córki w mieszkaniu matki miał mało wspólnego z należną starszej osobie, opieką. Na wniosek policji i prokuratury, będziński sąd tymczasowo aresztował na dwa miesiące 64-letnią córkę. Kobiecie może grozić teraz nawet 8 lat więzienia.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close